Polak nie sprawił niespodzianki. Koniec przygody z Australian Open

Polak nie sprawił niespodzianki. Koniec przygody z Australian Open

Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Źródło:Newspix.pl / Jakub Piasecki/ CYFRASPORT
Przygoda Kamila Majchrzaka z Australian Open dobiegła końca. Polak po świetnym meczu w pierwszej rundzie na kolejnym etapie turnieju nie poradził sobie z wyżej notowanym rywalem, który nie pozwolił mu nawet na ugranie seta.

Kamil Majchrzak rywalizację w tegorocznym Australian Open rozpoczął od pewnej wygranej z Andreasem Seppim. Polak ograł nieznacznie wyżej notowanego Włocha w trzech setach i zameldował się w drugiej rundzie turnieju, gdzie czekał na niego Alex de Minaur.

Wiadomo było, że 26-latka z Piotrkowa Trybunalskiego czeka trudne zadanie, ponieważ Australijczyk nie tylko gra przed własną publicznością, ale też plasuje się wyżej w światowym rankingu (42. miejsce przy 107. lokacie zajmowanym przez Polaka). Tym samym to de Minaur był zdecydowanym faworytem czwartkowego starcia.

Australian Open. Majchrzak nie sprawił niespodzianki

Majchrzak wprawdzie rozpoczął mecz od wygrania gema przy własnym serwisie, ale już przy kolejnym podaniu Polaka rywal zdołał go przełamać. Dalej gra toczyła się gem za gem, jednak to Australijczyk ostatecznie triumfował, wygrywając 6:4.

Podobny przebieg miała druga partia z tą różnicą, że de Minaur przełamał Majchrzaka dopiero w piątym gemie. Po błędach Polaka Australijczyk podwyższył prowadzenie i ostatecznie bez większych problemów utrzymał przewagę do końca seta, wygrywając go 6:4.

Świadkami mniej wyrównanej rywalizacji byliśmy w trzeciej partii, w której de Minaur przełamał Polaka w trzecim gemie. Kolejne przełamanie nadeszło kilkanaście minut później, dzięki czemu przedstawiciel gospodarzy objął prowadzenie na 5:2, a następnie wygrał partię przy własnym serwisie. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Australijczyka 3:0 (6:4, 6:4, 6:2), który awansował do trzeciej rundy.