Półfinał Miami Open to za mało. Spadek Huberta Hurkacza w rankingu ATP

Półfinał Miami Open to za mało. Spadek Huberta Hurkacza w rankingu ATP

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Newspix.pl / ZUMA/NEWSPIX.PL
Tegoroczne zmagania w Miami Open Hubert Hurkacz zakończył na półfinale. Mimo dobrej postawy polski tenisista spadł o kilka pozycji w najnowszym rankingu ATP. Liderem zestawienia wciąż pozostaje Serb Novak Djoković.

Hubert Hurkacz w turnieju rozgrywanym na Florydzie w Stanach Zjednoczonych szedł jak burza. Polak pokonywał kolejnych rywali, lecz w półfinale Miami Open przeszkodą nie do przejścia okazał się Hiszpan Carloz Alcaraz. 18-latek zwyciężył w całych zawodach i zaliczył spory awans. Obecnie zajmuje on 11. pozycję. Wrocławianin natomiast mimo dobrej gry, stracił mnóstwo punktów. W konsekwencji czego w najnowszym notowaniu ATP spadł z 11. lokaty na 14.

Ranking ATP. Miedwiediew coraz bliżej Djokovicia

Liderem rankingu pozostaje Novak Djoković, który nie bierze udziału w turniejach rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych ze względu na brak szczepienia na COVID-19. Serb o włos wyprzedza drugiego w tym zestawieniu Daniiła Miedwiediewa. Rosjanin po Miami Open mógł stać się nowym numerem jeden, ale przegrał on w ćwierćfinale z Hubertem Hurkaczem.

Na trzecie miejsce z kolei awansował Niemiec Alexander Zverev, który wyprzedził niegrającego w Miami Open Hiszpana Rafaela Nadala. 24-latek reprezentujący naszych zachodnich sąsiadów doszedł do ćwierćfinału turnieju na Florydzie. Przegrał z finalistą – Norwegiem Casperem Ruudem, który wskoczył na siódmą pozycję.

Minimalny spadek, bo o jedną lokatę, zaliczył również inny z naszych reprezentantów – Kamil Majchrzak. 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego znajduje się aktualnie na 76. miejscu. Natomiast awans o 23 pozycje zanotował Kacper Żuk. Polak wskoczył do drugiej setki rankingu ATP.