Duża zmiana w rankingu ATP. To zasługa Huberta Hurkacza i jego sukcesu

Duża zmiana w rankingu ATP. To zasługa Huberta Hurkacza i jego sukcesu

Hubert Hurkacz, ATP Halle
Hubert Hurkacz, ATP Halle Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Kolejny tydzień oznacza nowy oficjalny ranking ATP. Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP 500 w Halle i znacznie poprawił swoją pozycję w zestawieniu czołowych tenisistów. Polak po dłuższej przerwie wraca do najlepszej „dziesiątki” świata.

Hubert Hurkacz ma za sobą wspaniały turniej ATP 500 w Halle. Wrocławianin przeszedł ciężką drogę do finału, w którym również nie miał łatwego zadania. Polakowi przyszło zmierzyć się z liderem rankingu ATP Daniiłem Miedwiediewem. Nasz tenisista wykazał się jednak nie lada spokojem i wręcz po profesorsku rozprawił się z Rosjaninem. Hurkacz miał podczas tego turnieju wiele spotkań, w których grał bardzo długo, nierzadko na przewagi i w tie-breaka. Z teoretycznie najlepszym zawodnikiem globu nie było takiej potrzeby, ponieważ Polak wygrał 6:1, 6:4.

Ranking ATP. Hurkacz z awansem do najlepszej „dziesiątki”w

10. miejsce rankingu ATP jako jedyne uległo zmianie. Znalazł się na nim Hubert Hurkacz, który za zwycięstwo w ATP Halle dostał 480 punktów, wyprzedzając tym samym w zestawieniu Matteo Berrettiniego i Camerona Norriego. Na pozycji lider umocnił się natomiast Daniił Miedwiediew, który za udział w finale z reprezentantem Polski dostał 210 oczek. Wiadomo, że po Wimbledonie sprawa się nie zmieni, ponieważ nawet jeśli wrocławianin wygra, nie dostanie za to żadnych punktów rankingowych. To decyzja władz ATP i WTA, które w taki sposób zareagowały na wykluczenie z turnieju Rosjan i Białorusinów.