Urszula Radwańska nie dała szans przeciwniczce. Awansowała do finału

Urszula Radwańska nie dała szans przeciwniczce. Awansowała do finału

Urszula Radwańska
Urszula Radwańska Źródło: Newspix.pl / Piotr Kucza/FotoPyk
Urszula Radwańska zwyciężyła w meczu turnieju ITF rozgrywanym na kortach twardych w Caglary z pochodzącą z Hong Kongu Eudice Chong 2:6, 6:4, 6:3. Dzięki wygranej Polka awansowała do finału rozgrywek.

Iga Świątek zakończyła swój sezon porażką z Aryną Sabalenką w półfinale WTA Finals, jednak młodsza z sióstr Radwańskich podtrzymuje emocje Polaków pasjonujących się tenisem. Polka nie zostawia przeciwniczkom złudzeń i wygrywa mecz za meczem na kortach twardych ITF World Tennis Tour w Caglary. Łączna pula nagród w turnieju wynosi 60 tys. dol., a nasza reprezentantka jest już w finale. Choć początek półfinału nie ułożył się dla niej najlepiej, to dalszy ciąg spotkania przebiegał już po jej myśli.

Urszula Radwańska w finale ITF World Tennis Tour

Urszula Radwańska zajmuje dopiero 420. miejsce w rankingu WTA. Jej przeciwniczka zajmuje 223. pozycję, zatem uchodziła za faworytkę spotkania w Caglary. Eudice Chong zdecydowanie lepiej weszła w mecz i bez większych problemów wygrała pierwszego seta.

Trzykrotnie zdołała przełamać serwis Urszuli Radwańskiej, w tym także pierwszy w meczu. Od stanu 2:2 zwyciężyła cztery kolejne gemy, kończąc seta wynikiem 6:2. W drugim gra się wyrównała i Polka wykorzystywała błędy przeciwniczki, z wzajemnością. Ostatecznie polska tenisistka wygrała seta 6:4.

W trzecim secie przy stanie 4:3 dla Eudice Chong Polka przełamała podanie rywalki i wyszła na prowadzenie. Choć Azjatka obroniła aż trzy piłki meczowe, to przy czwartej Urszula Radwańska nie pozostawiła jejzłudzeń i zwyciężyła 6:3, a cały mecz 2:1.

Kolejne spotkanie Urszuli Radwańskiej

Dziś, tj. w niedzielę, 13 listopada Urszula Radwańska zmierzy się w finale ITF World Tennis Tour w Caglary z Amerykanką Robin Montgomery (WTA 247.). Dotychczas tenisistki mierzyły się ze sobą dwukrotnie i obie wygrały po razie.

Po raz ostatni Urszula Radwańska zdołała wygrać w mecz w turnieju ITF w lutym 2021 roku w halowej rywalizacji w Moskwie.