Niełatwe zadanie Igi Świątek. W półfinale zmierzy się z gwiazdą

Niełatwe zadanie Igi Świątek. W półfinale zmierzy się z gwiazdą

Iga Świątek
Iga ŚwiątekŹródło:PAP/EPA / Ali Haider
Iga Świątek poznała nazwisko rywalki w półfinale WTA w Dubaju. O tym, z kim zmierzy się Polka rozstrzygnął pojedynek pomiędzy Madyson Keys a Coco Gauff.

Forma Igi Świątek nie wymaga żadnego komentarza. Od rozpoczęcia turnieju WTA 500 w Dosze Polka odsyła z kwitkiem przeciwniczkę za przeciwniczką, nie pozostawiając im żadnych złudzeń. Sam fakt, iż w pięciu ostatnich spotkaniach przegrała jedynie osiem gemów, mówi sam za siebie. W ćwierćfinale WTA 1000 w Dubaju raszynianka nie zagrała z Karoliną Pliskovą, którą wyeliminowała choroba, więc automatycznie 21-latka awansowała do półfinału. Wiemy już, kto się z nią zmierzy.

Iga Świątek poznała nazwisko rywalki w półfinale WTA w Dubaju

Madyson Keys od początku meczu miała problemy z przeciwniczką. Już w pierwszym gemie została przez nią przełamana, czego nie udało jej się obronić także w piątym. W efekcie Coco Gauff zwyciężyła pierwszego seta 6:2. Mimo bardzo zaciętej drugiej odsłony meczu, również było widać, że lepiej dysponowaną tenisistką tego pojedynku jest młodsza Amerykanka.

W efekcie, Iga Świątek w półfinale WTA w Dubaju zmierzy się z Coco Gauff. Będzie to ich piąte spotkanie w karierze. Amerykanka żadnego z nich nie może wspominać dobrze, ponieważ wszystkie przegrała, nie wygrywając nawet jednego seta. Po raz ostatni stanęły naprzeciw siebie w turnieju WTA Finals, gdzie padł wynik 6:3, 6:0 dla Polki.

Fenomenalna seria zwycięstw Igi Świątek

21-letnia raszynianka daje całej Polsce powody do dumy. Od chwili porażki w ćwierćfinale Australian Open znajduje się w kapitalnej dyspozycji. W pierwszym meczu WTA w Dosze pokonała Danielle Collins 6:0, 6:1, a następnie tym samym wynikiem Rosjankę Weronikę Kudiermietową. W finale rozprawiła się z Jessicą Pegulą 6:3, 6:0.

Z kolei w pierwszym meczu turnieju w Dubaju Iga Świątek pokonała 6:1, 6:1 Kanadyjkę Leylah Fernandez, a w ostatnim meczu w jeszcze lepszym stylu Rosjankę Ludmiłę Samsonową 6:1, 6:0.