Najnowszy ranking ATP. Wyjaśniła się sytuacja Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Shutterstock / Janet McIntyre
Przed Indian Wells ATP zaktualizowało światowy ranking tenisistów. Niezmiennie na pierwszym miejscu uplasował się Novak Djoković, który ostatnio pokonał Huberta Hurkacza. Z kolei Polak odrobił część strat do pierwszej dziesiątki.

Jak co poniedziałek przedstawiciele ATP zaktualizowali światowy ranking tenisistów. Niezmiennie pierwsze miejsce zajmuje Novak Djoković, który nie wystąpi w zbliżającym się Indian Wells. Organizatorzy tego turnieju potwierdzili wycofanie się serbskiego zawodnika.

Ranking ATP. Pierwsza dziesiątka

Drugi w rankingu jest Hiszpan Carlos Alcaraz. 19-latek traci do pierwszego Serba 380 punktów i ma przewagę 975 „oczek” nad trzecim Grekiem Stefanosem Tsitsipasem (5805 pkt). Poza podium znaleźli się Casper Ruud (5560 pkt), Taylor Fritz – 3795 pkt i Daniił Miedwiediew – 3775 „oczek”.

Pierwszą dziesiątkę zamykają Andrey Rublev, który traci do swojego rodaka 115 punktów. Na ósmym miejscu plasuje się 19-letni Holger Rune (3321), który awansował o dwie pozycje i wyprzedził m.in. Rafaela Nadala (3315) i Felix Auger-Aliassime (3245).

Ranking ATP: Hubert Hurkacz wciąż poza pierwszą dziesiątką

Do pierwszej dziesiątki znów nie zmieścił się Hubert Hurkacz, który traci do dziesiątego Kanadyjczyka 135 punktów. Swoim występem w ATP w Dubaju Polak odrobił do rywala 45 punktów. Przypomnijmy, wrocławianin przegrał w ćwierćfinale tego turnieju z Novakiem Djokoviciem.

W najnowszym rankingu ATP Kamil Majchrzak został uplasowany na 138. miejscu z 433 pkt na koncie, Kacper Żuk na 258. lokacie z 212 punktami, a Daniel Michalski, gromadząc 190 „oczek” znalazł się na 278. miejscu.