Życiowy sukces Magdaleny Fręch! Kapitalne zwycięstwo nad Rosjanką

Magdalena Fręch
Magdalena Fręch Źródło:PAP/EPA / Joel Carrett
Magdalena Fręch z awansem do IV rundy Australian Open. Polka pokonała w trzech setach Anastazję Zacharową i osiągnęła życiowy sukces na kortach w Melbourne.

To była prawdziwa bitwa, jak przystało na rywalizację o IV rundę wielkoszlemowego turnieju. Magdalena Fręch w tegorocznym Australian Open już napisała swoją wyjątkową historię, wygrywając mecz w głównej drabince singlistek. Piekielnie trudnym wyzwaniem okazało się być starcie III rundy, gdzie po drugiej stronie siatki stanęła Anastazja Zacharowa. Rosjanka, która przed startem AO 2024 zajmowała 190 miejsce na świecie.

Magdalena Fręch wygrała z Anastazją Zacharową

Łodzianka praktycznie od samego początku spotkania musiała gonić przeciwniczkę. Zawodniczka „neutralna” narodowościowo rozpoczęła od wygrania partii 6:4. Polka przegrała już pierwszego gema w meczu (0:1), ale nie poddała się, szybko wyrównując straty (2:2). Zacharowa ponownie odłamała Polkę w ósmej odsłonie (3:5) i dowiozła zapas jednego przełamanego serwisu do końca.

Set otwarcia trwał 48 minut. Druga partia? Ponad godzinę. Tym razem jednak to Fręch była górą, choć pojedynek ponownie był zupełnie zwariowany. Aż pięć przełamań serwisu, który tego dla nie był sprzymierzeńcem, czy to jednej, czy drugiej. Fundamentem zdobywania punktów było solidne returnowanie i duże ryzyko, podejmowane zwłaszcza przez Zacharową. Fręch grała bardziej z głębi kortu, wchodząc w długie wymiany. Ostatecznie jednak stanęło na wygranej Polki 7:5.

Ostatni set? Prawdziwa huśtawka emocji. Zaczęło się podobnie jak w odsłonie otwarcia, od przełamania serwisu Polki (0:1). Odpowiedź Fręch? Ponownie niemal automatyczna, dzięki czemu szybko było 1:1. Niesamowity był czwarty gem, trwający aż trzynaście minut. Ostatecznie Fręch przełamała Zacharową, wychodząc na 3:1.

Cóż jednak z tego, skoro po kolejnych kilkunastu piłkach… Rosjanka prowadziła 4:3 z przewagą przełamania. Łodzianka raz jeszcze zerwała się jednak do walki, odłamując (4:4), a następnie obejmując ponowne prowadzenie (5:4). Tego już Polka nie wypuściła, raz jeszcze przełamując Rosjankę i wygrywając tym samym decydującego seta 6:4. Czwarta runda Wielkiego Szlema dla Magdaleny Fręch? Brawo! Kto będzie kolejną rywalką Polki? Wyzwanie będzie spore, na drodze stanie Amerykanka Coco Gauff.

Australian Open 2024, gdzie i kiedy oglądać?

Warto przypomnieć, że wielkoszlemowe zmagania w Melbourne można śledzić w dniach 14-28 stycznia, na antenach Eurosportu. Dodatkowo transmisja online będzie dostępna zarówno w Eurosporcie Extra w Playerze, jak i za pośrednictwem platform typu Polsat Box Go – gdzie dostępne będą eurosportowe kanały.

Najważniejsze wieści dotyczące Australian Open 2024 będą na bieżąco pojawiać się na sportowych stronach Wprost.pl. Już teraz zachęcamy do śledzenia rywalizacji najlepszych tenisistek i tenisistów świata.