Tokio 2020. Znaczny awans Polaków w klasyfikacji medalowej. Gonimy Szwedów

Tokio 2020. Znaczny awans Polaków w klasyfikacji medalowej. Gonimy Szwedów

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron
Anita Włodarczyk i Malwina KopronŹródło:Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz/ PressFocus
Po rozczarowującym początku igrzysk Polakom wreszcie udało się znacznie poprawić dorobek medalowy. Dwunastego dnia zmagań Biało-Czerwoni wywalczyli aż cztery krążki i znacznie awansowali w klasyfikacji.

Jeszcze przed dwunastym dniem Polska zajmowała dopiero 42. miejsce w klasyfikacji medalowej z dwoma krążkami na koncie. Przypomnijmy, jako pierwsze na podium stanęły wioślarki z czwórki podwójnej, które wywalczyły srebro, a później dorobek Biało-Czerwonych powiększyli biegacze, zdobywając złoto w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów.

Awans Polaków

We wtorek 4 sierpnia nasi reprezentanci znacznie powiększyli dorobek medalowy. Srebro zdobyły kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska, a brązowe medale dorzucili Tadeusz Michalik w zapasach i Malwina Kopron w rzucie młotem. Swoje trzecie złoto olimpijskie w karierze wywalczyła Anita Włodarczyk, dzięki czemu Polska awansowała na 22. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Biało-Czerwoni znajdują się w zestawieniu tuż za Szwedami, którzy zdobyli dwa złote i trzy srebrne krążki. Na 20. lokacie uplasowali się reprezentanci Chińskiego Tajpej, czyli Tajwanu.

Klasyfikację medalową niezmiennie otwierają Chińczycy z 69 medalami na koncie (32 złote, 21 srebrnych i 16 brązowych), którzy wyprzedzają Amerykanów (24 złote, 28 srebrnych i 21 brązowych) oraz gospodarzy igrzysk, czyli Japończyków. Przedstawiciele Kraju Kwitnącej Wiśni wywalczyli 19 złotych medali, sześć srebrnych i 11 brązowych.