Koniec zmagań w pięcioboju nowoczesnym. Polacy tuż za pierwszą dziesiątką

Koniec zmagań w pięcioboju nowoczesnym. Polacy tuż za pierwszą dziesiątką

Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski i Anna Maliszewska
Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski i Anna Maliszewska Źródło: Newspix.pl / Fotopyk
Biało-Czerwoni lekkoatleci wzięli udział w pięcioboju nowoczesnym na igrzyskach olimpijskich. Nasi reprezentanci zajęli miejsca tuż za pierwszą dziesiątką.

Męskie zmagania rozpoczęły się już 5 sierpnia od rundy rankingowej w szermierce. Pierwszy z wymienionych Polaków został sklasyfikowany wtedy na 12. pozycji (19 zwycięstw w 35 pojedynkach), natomiast drugi reprezentant BIało-Czerwonych odniósł 18 zwycięstw.

Pływanie i jazda konna

W pływaniu bardzo dobrze zaprezentował się Gutkowski. Polak płynął w czwartej grupie, w której zajął 2. miejsce. Jego czas 2:00,59 s dał mu ostatecznie 11. miejsce w pływaniu. Stasiak poradził sobie gorzej (2:04,59 s) i w tej konkurencji zajął 25. miejsce. Podczas jazdy konnej pierwszy z Polaków Sebastian Stasiak strącił dwie przeszkody. Pierwsza z nich została pokonana błędnie już na samym początku startu. Druga przytrafiła się Biało-Czerwonemu przy okazji pokonywania członu C potrójnej kombinacji, w wyniku czego stracił 14 z 300 początkowych punktów. Łukasz Gutkowski również zaczął swój przejazd od strącenia. W sumie stracił podczas przejazdu 22 punkty (trzy błędy po 7 punktów i jeden karny punkt za przekroczenie normy czasowej).

Bieg finałowy

Sebastian Stasiak miał piąty czas biegu ze strzelaniem, a Łukasz Gutkowski ósmy. Ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli odpowiednio 13. i 12. miejsce. Zwycięzcą zmagań w pięcioboju został ostatecznie Brytyjczyk Joseph Choong, który prowadził już po jeździe konnej. Srebrny medal przypadł Egipcjaninowi Ahmedowi Elgendiemu, a podium domknął Koreańczyk Woongtae Jun.