Polscy paraolimpijczycy się nie zatrzymują. Zdobyliśmy srebro i brąz w dwóch dyscyplinach

Polscy paraolimpijczycy się nie zatrzymują. Zdobyliśmy srebro i brąz w dwóch dyscyplinach

Rafał Czuper
Rafał Czuper Źródło:Newspix.pl / EXPA / Sportida / Vid Ponikvar
Tegoroczne igrzyska paraolimpijskie są wyjątkowo udane dla Polaków. Szczególnie dobrze idzie nam w tenisie stołowym. 30 sierpnia zdobyliśmy kolejny medal w tej dyscyplinie. Warto odnotować też podium naszej reprezentantki w podnoszeniu ciężarów.

Polscy sportowcy biorący udział w igrzyskach paraolimpijskich nie mogą narzekać na kiepską formę. Wręcz przeciwnie, kolejni zawodnicy codziennie dostarczają kibicom powodów do radości. Tym razem zrobili to Rafał Czuper i Marzena Zięba.

Srebro i brąz w gablocie

Pierwszy z wymienionych to tenisista stołowy, poruszający się na wózku. Do swojego CV właśnie dopisał srebrny medal, po tym, jak przegrał w finale z Fabienem Lamiraultem. Biało-Czerwony może więc odczuwać pewien niedosyt, choć i tak wyrównał swoje największe osiągnięcie w karierze. Przed pięcioma laty w Rio również zajął drugie miejsce. Trzeba jednak przyznać, że w tokijskim finale Francuz był po prostu lepszy od Czupera. Wygrał 3:2 (11:6, 12:14, 11:5, 7:11 i 11:9).

Ponadto kolejny medal dla Polski wywalczyła Marzena Zięba. Ta zawodniczka z kolei startowała w podnoszeniu ciężarów. Uznawano ją jako jedną z faworytek do zdobycia medalu i rzeczywiście nie zawiodła oczekiwań. W finale zaczęła od podniesienia sztangi ważącej 137 kilogramów. Udało jej się też podnieść 140 kg, ale 142 okazało się zbyt dużym obciążeniem. Niemniej Polka i tak powinna cieszyć się, ponieważ wywalczyła brąz. Pierwsze miejsce zajęła Xuemei Debg z Chin (153 kg), drugie z kolei Loveline Obiji z Nigerii (147 kg).