Brąz dla Polski na zakończenie mistrzostw świata. Piotr Lisek nie zawiódł

Brąz dla Polski na zakończenie mistrzostw świata. Piotr Lisek nie zawiódł

Piotr Lisek
Piotr Lisek Źródło: Newspix.pl / Marek Biczyk
Piotr Lisek wywalczył brązowy medal w skoku o tyczce. Tym samym polska reprezentacja zdobyła na halowych mistrzostwach świata pięć krążków.

Tegoroczne halowe mistrzostwa świata w Birmingham były bardzo udane dla polskich lekkoatletów. Polacy zdobyli pięć medali. Złote krążki wywalczyli: Adam Kszczot w biegu na 800 metrów oraz sztafeta 4x400 metrów mężczyzn. Srebro zdobył Marcin Lewandowski w finale na 1500 metrów. Medal w tym samym kolorze przypadł udziale polskiej sztafecie kobiet. Ostatnią zdobycz dla Polski wywalczył Piotr Lisek.

Brązowe 5,85 m

Polak konkurs w skoku o tyczce rozpoczął od wysokości 5,60 m, którą pokonał w drugiej próbie. Później próbował skoczyć na 5,80 metrów, ale mu się to nie udało. Postanowił więc zaryzykować i przenieść dwie próby o 5 centymetrów wyżej. Decyzja okazała się trafiona, ponieważ dzięki udanemu skokowi udało mu się przesunąć na medalową pozycję. Złoto zdobył Renaud Lavillenie z Francji, a srebro Amerykanin Sam Kendricks. Startujący w tej samej konkurencji Paweł Wojciechowski był trzynasty.

Polska z pięcioma medalami zajęła trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji mistrzostw świata. Wyprzedzili nas tylko Amerykanie i Etiopczycy.