Manchester City po wyrównanym meczu wygrywa na wyjeździe z PSG

Manchester City po wyrównanym meczu wygrywa na wyjeździe z PSG

Mecz PSG – Manchester City
Mecz PSG – Manchester City Źródło:Newspix.pl / ICON SPORT
Pierwszy półfinałowy mecz Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Manchesterem City zakończył się zwycięstwem The Citizens 2:1. Pomimo prowadzenia Paryżan po pierwszej połowie, podopieczni Pepa Guardioli odrobili straty i zdobywając dwie bramki w drugiej połowie, wygrali mecz.

Pierwsza połowa spotkania półfinału Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się Paris Saint Germain z Manchesterem City, rozpoczęła się od wyrównanej, spokojnej gry, a na pierwszą bramkę musieliśmy czekać niespełna kwadrans. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Di Marii najlepiej w polu karnym odnalazł się Marquinhos, który pewnym strzałem głową pokonał Edersona.

W 26. minucie meczu ponownie po dośrodkowaniu szansę miała ekipa z Paryża, jednak tym razem Paredes minimalnie chybił. W 41. minucie spotkania kolejny groźny atak przeprowadziło PSG. Po indywidualnym rajdzie Florenziego piłka trafiła pod nogi Neymara tuż przed piątym metrem, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać strzału. Chwilę później najlepszą sytuację w tym meczu zmarnował Phil Foden.

Półfinał Ligi Mistrzów. PSG przegrywa z City

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Manchesteru City. Po pierwszym kwadransie drugiej odsłony spotkania wynik nie uległ jednak zmianie. W 61. minucie spotkania do pięknego strzału z przewrotki złożył się w polu karnym De Bruyne, jednak piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

4 minuty później belgijski pomocnik dośrodkował piłkę z głębi pola, ta przeleciała nad głowami wszystkich zawodników i wpadła do siatki Navasa. W 71. minucie Manchester City prowadził już 2:1. Po idealnie wykonanym rzucie rożnym bramkarza PSG pokonał Mahrez. Na 10 minut przed końcem meczu po bardzo agresywnym faulu czerwoną kartkę otrzymał Idrissa Gueye. Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już bramek, a mecz zakończył się wygraną Manchesteru City 2:1.