Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera, ale go nie pobił. Ma na to jeszcze jeden mecz

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera, ale go nie pobił. Ma na to jeszcze jeden mecz

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:Newspix.pl
Po 49 latach niesamowity rekord goli w jednym sezonie Bundesligi ustanowiony przez Gerda Muellera został wyrównany. Dokonał tego Robert Lewandowski w meczu Bayernu Monachium z Freiburgiem we Fryburgu, który skończył się wynikiem 2:2. Na pobicie rekordu Lewandowskiemu pozostał jeden mecz.

Przed meczem do wyrównania rekordu liczby strzelonych bramek w jednym sezonie Bundesligi Robertowi Lewandowskiemu brakowało jednej bramki. Udało się ją zdobyć z rzutu karnego w 26. minucie sobotniego meczu Bayernu z Freiburgiem. Po faulu Kublera na Muellerze, „jedenastkę” pewnie wykorzystał Lewandowski.

Po strzelonej bramce Lewandowski uhonorował Gerda Muellera koszulką „4ever Gerd”. Następnie koledzy z drużyny postawili Polakowi szpaler.

Jednak chwile po golu Lewandowskiego, Freiburg wyrównał wynik. Strzelcem gola w 28. minucie był Manuel Gulde.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga połowa i zmarnowana szansa

Po kilku minutach drugiej połowy do siatki Freiburga trafił Serge Gnabry. Jednak zawodnik Bayernu był na minimalnym spalonym, co wykrył sędzia VAR. Jednak już w 53. minucie piłkę w bramce Freiburga umieścił Lerouy Sane, dając Bayernowi prowadzenie 2:1.

Po zejściu z boiska Muellera w 61. minucie Lewandowski przejął opaskę kapitana Bayernu.

W 78. minucie polski napastnik zmarnował dwie świetne okazje na 41. gola w tym sezonie i pobicie rekordu Muellera. Najpierw, w sytuacji sam na sam, Lewandowski przegrał pojedynek z bramkarzem Freiburga, a chwilę później nie wcelował piłką do pustej bramki, znajdując się tuż przed nią.

Sytuacja zemściła się na Bayernie, który w 81. minucie stracił drugiego gola. Strzelcem bramki na 2:2 był Christian Guenter.

Do końca meczu Lewandowski próbował jeszcze wykorzystać szansę na gola w 86. minucie, ale nie udało się to. Mecz skończył się wynikiem 2:2.

Lewandowski wyrównał rekord, który ma 49 lat

Gerd Mueller ustanowił niesamowity rekord 40 bramek w sezonie 71/72. Do dzisiaj nikt inny nie osiągnął takiego wyniku. Robert Lewandowski po 49 latach dogonił legendę niemieckiego futbolu. Coś, co na początku sezonu, nawet w przypadku tak wybitnego zawodnika, jakim jest Polak, nie było brane pod uwagę, teraz stało się faktem, a przecież przed reprezentantem Biało-Czerwonych jeszcze jedno spotkanie w lidze niemieckiej.

Robert Lewandowski ma jeszcze w tym sezonie szansę na pobicie rekordu. Bayern rozegra jeszcze spotkanie z FC Augsburgiem. Mecz odbędzie się 22 maja w sobotę o godzinie 15:30.

Żona Muellera o pogoni Lewandowskiego. „Wolałabym, żeby Gerd zachował rekord”