Legia jedzie po awans. Mistrz Polski musi dopełnić formalności

Legia jedzie po awans. Mistrz Polski musi dopełnić formalności

Piłkarze Legii w meczu z Florą
Piłkarze Legii w meczu z Florą Źródło:Newspix.pl / Piotr Kucza/Fotopyk
Rewanżowe spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA odbędzie się 27 lipca na stadionie Flory Tallinn. Legia zagra bez Bartosza Kapustki.

Legioniści eliminacje do Ligi Mistrzów zaczęli od pierwszej rundy, w której wyeliminowali norweskiego mistrza kraju, FK Bodo/Glimt. W Norwegii padł wręcz wynik hokejowy, a podopieczni trenera Czesława Michniewicza wygrali 3:2. W rewanżu dopełnili formalności i przy Łazienkowskiej wygrali 2:0.

W pierwszym meczu z Florą Legioniści nie wygrali tak łatwo, jak się tego wszyscy spodziewali. Szybko zdobyty gol, okraszony kontuzją Bartka Kapustki był miłego złym początkiem. To goście stwarzali sobie coraz to lepsze sytuacje i mogli ten mecz nawet wygrać. Na szczęście Legia przetrwała i w doliczonym czasie udało jej zdobyć się gola na wagę zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla mistrzów Polski.

Dobry start w Ekstraklasie

Na krajowym podwórku, Legia Warszawa prezentuje nierówną formę. Zmagania zaczęła spotkaniem w Superpucharze z Rakowem Częstochowa. Mecz ten po 90 minutach zakończył się remisem, a w karnych lepsi byli zawodnicy trenera Marka Papszuna. Sezon Ekstraklasy piłkarze Czesława Michniewicza zaczęli od zwycięstwa u siebie z Wisłą Płock 1:0, mimo to że w skład meczowy wchodzili piłkarze głównie rezerwowi.

Kiedy mecz z Florą?

Rewanżowe spotkanie mistrzów Polski odbędzie się we wtorek 27 lipca. Mecz Flora Tallinn – Legia Warszawa będzie można oglądać na antenie TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl od godziny 17:55. Pierwszy gwizdek sędziego pięć minut później.