Przypomnijmy, że polska tenisistka praktycznie od początku wojny w Ukrainie, wywołanej przez wojska kierowane przez rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, opowiadała się za wsparciem dla naszych wschodnich sąsiadów. Dzięki Idze Świątek został zorganizowany m.in. charytatywny mecz w Krakowie, z udziałem m.in. Agnieszki Radwańskiej. Raszynianka dodatkowo na kortach całego świata pojawiała się z ukraińską wstążką, symbolem solidarności z bestialsko zaatakowanym sąsiadem Polski.
Dlaczego Iga Świątek nie nosi już ukraińskiej wstążki?
W końcówce sezonu 2023 można było zauważyć, że mająca 22 lata tenisistka przestała akcentować swoją solidarność z Ukrainą za pośrednictwem wspomnianej wstążki. Dlaczego? Świątek wyjaśniła to w jednym z najnowszych wywiadów, na stornach Super Expressu. Okazuje się, że Polka spotkała się ze sporym okrucieństwem ze strony innych. Najczęściej komentujących za pośrednictwem internetu.
– Myślę, że ta wstążka bardzo dużo dawała na początku, gdy chciałam pokazać w pewnym sensie, że jestem konsekwentna jeśli chodzi o pamięć o Ukraińcach i o tym co się dzieje, bo pamięć społeczna jest mimo wszystko krótka. Ale w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo hejtu i bardzo dużo komentarzy, które oceniały po prostu mnie. Ludzie już mówili wręcz, że nie jestem Polką. Myślę, że zaczęło to wzbudzać więcej negatywnych emocji niż tych pozytywnych reakcji i zdecydowaliśmy, że wstążka już nie jest najlepszym pomysłem. Jednak nadal zamierzamy wspierać Ukrainę i myślę, że to jest najważniejsze – przyznała w rozmowie z „Super Expressem” Świątek.
Iga Świątek i jej wszystkie tytuły mistrzowskie
Warto dodać, że dla Polka wygrała w siedemnastu turniejach w dotychczasowej karierze. Świątek triumfowała w czterech zmaganiach w Wielkim Szlemie, trzykrotnie na kortach Rolanda Garrosa (2020, 2022 i 2023) i raz na US Open (2022). Do tego należy dopisać prestiżowy triumf w WTA Finals (2023).
Poza tym, wygrane w turniejach rangi WTA 1000, odpowiednio w: Rzymie (2021, 2022), Dosze (2022), Indian Wells (2022), Miami (2022) i Pekinie (2023). Na liście są również zmagania WTA 500, kolejno: Adelajda (2021), Stuttgart (2022 i 2023), San Diego (2022) i Doha (2023). Plus polski akcent, WTA 250 w Warszawie (2023).
Czytaj też:
Rośnie w Polsce następczyni Igi Świątek. Warto już teraz zapamiętać to nazwiskoCzytaj też:
Wielki powrót Rafaela Nadala. Wiemy, kiedy znów pojawi się na korcie