ATP w Dausze: Kubot odpadł w deblu

ATP w Dausze: Kubot odpadł w deblu

Łukasz Kubot, fot. Wikipedia
Łukasz Kubot i Serb Viktor Troicki przegrali z Włochami Flavio Cipollą i Andreasem Seppim 4:6, 7:5, 6-10 w pierwszej rundzie gry podwójnej tenisowego turnieju ATP Tour na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 1,024 mln dol.).
Inauguracyjny set trwającego ponad półtorej godziny meczu rozpoczął się na korzyść Włochów - Cipolla i Seppi wygrali cztery pierwsze gemy. Później Kubot i Troicki doprowadzili do stanu 4:5, ale końcówka należała do rywali.

Drugi set był bardzo zacięty, ale ostatecznie lepszy okazał się debel polsko-serbski. W super tie-breaku Włosi zwyciężyli 10-6. Była to druga porażka Kubota w rywalizacji w Dausze z Andreasem Seppim. W poniedziałek polski tenisista przegrał z nim w singlu 2:6, 3:6.

Kolejnym turniejem, w którym weźmie udział Kubot, będzie wielkoszlemowy Australian Open. Rywalizacja na twardych kortach w  Melbourne Park rozpocznie się 16 stycznia.