Puchar Ligi Angielskiej: Liverpool! Pierwsze trofeum drużyny z Anfield Road od sześciu lat

Puchar Ligi Angielskiej: Liverpool! Pierwsze trofeum drużyny z Anfield Road od sześciu lat

Liverpool po rzutach karnych pokonał Cardiff City - i zdobył Puchar Ligi Angielskiej (fot. EXPA/ Propagandaphoto/ Rawcliff / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Piłkarze Liverpoolu pokonali w rzutach karnych Cardiff City 3:2 w rozegranym na stadionie Wembley finale Pucharu Ligi. Po 90 minutach był remis 1:1, a po dogrywce 2:2. "The Reds" wywalczyli pierwsze trofeum od sześciu lat.

Występujące na zapleczu Premier League Cardiff rozpoczęło mecz bez kompleksów. Efektem było trafienie Joe Masona w 19 minucie. Liverpool wyrównał po godzinie gry za sprawą Słowaka Martina Skrtela.

W dogrywce sytuacja się odwróciła, to "The Reds" pierwsi strzelili gola - w 108 minucie dokonał tego Holender Dirk Kuyt, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Walijczykom remis dała bramka Bena Turnera 10 minut później. W rzutach karnych o zwycięstwie Liverpoolu zadecydował niecelny strzał Anthony'ego Gerrarda, który jest... kuzynem kapitana drużyny ze  stadionu Anfield - Stevena Gerarda.

"The Reds" po Puchar Ligi sięgnęli po raz ósmy.