Turniej WTA Charleston: zwycięstwo i awans Venus Williams

Turniej WTA Charleston: zwycięstwo i awans Venus Williams

Pula nagród w turnieju wynosi 740 tys. dol. (fot.sxc.hu)
Amerykanka Venus Williams pokonała reprezentantkę Australii Anastasię Rodionovą 7:5, 6:2 w trzeciej rundzie turnieju WTA Tour na zielonej odmianie kortów ziemnych w Charleston, gdzie pula nagród 740 tys. dol..

Deszcz przerwał natomiast mecz Samanthy Stosur z zawodniczką z  Kazachstanu Galiną Woskobojewą. Australijka w pierwszym secie prowadzi 4:2.

Początkowo w Charleston miała wystąpić, jako najwyżej rozstawiona, Agnieszka Radwańska, jednak wycofała się już po losowaniu drabinki z  powodu bólu pleców. W pierwszej rundzie odpadła z kolei jej siostra Urszula, która przegrała z Czeszką Lucie Hradecką 1:6, 4:6.

Jedyna Polka, która została jeszcze w grze - Klaudia Jans-Ignacik - rywalizuje w  deblu w parze z Rosjanką Ałłą Kudriawcewą. Ich mecz 2. rundy z  Amerykankami Liezel Huber i Lisą Raymond (nr 1) został przełożony na 6 kwietnia.