Wnuczka Elżbiety II chce mieszkać w wiosce olimpijskiej

Wnuczka Elżbiety II chce mieszkać w wiosce olimpijskiej

Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II - Zara Phillips, która zakwalifikowała się do pięcioosobowej reprezentacji kraju na igrzyska w Londynie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, chce mieszkać w wiosce olimpijskiej razem z innymi zawodnikami.

W ekipie Wielkiej Brytanii, w tej najtrudniejszej konkurencji jeździeckiej, obok 31-letniej Zary Phillips znaleźli się: William Fox-Pitt, Mary King, Piggy French i Tina Cook. - Cieszę się, że znalazłam się w drużynie z takimi świetnymi zawodnikami. Wierzę, że uda nam się zdobyć medale. Wspaniale będzie stać się częścią olimpiady i poczuć jej atmosferę, gwar, które są jej częścią. Dlatego chcę zamieszkać w wiosce olimpijskiej, razem z innymi sportowcami - mówiła wnuczka monarchini.

Miejsce w reprezentacji Zara Phillips zapewniła sobie zajmując przed tygodniem w zawodach w Bramham trzecie miejsce (na koniu High Kingdom). W 2006 zdobyła indywidualnie złoty medal mistrzostw świata, a w dowód zasług dla Korony uhonorowana została przez królową orderem Imperium Brytyjskiego, natomiast stacja BBC przyznała jej tytuł "osobowości 2006 roku".

Rodzice Zary startowali w zawodach olimpijskich, także w WKKW. Matka, księżniczka Anna, wystąpiła w Montrealu w 1976 roku, natomiast ojciec, kapitan Phillips to złoty medalista w drużynie z Monachium, cztery lata wcześniej. Na podium stanął ponownie w Seulu w 1988 roku zdobywając srebrny medal, również w rywalizacji zespołowej.

Kristina Cook zdobyła przed czterema laty w Pekinie brąz indywidualnie, a także złoto w konkursie drużynowym razem z Williamem Fox-Pittem i Mary King. Phillips wówczas nie mogła wystąpić ze względu na kontuzję konia "Toytown".