Ruch Chorzów pokazał charakter i odrobił straty. Ruch 3:1 Metalurg

Ruch Chorzów pokazał charakter i odrobił straty. Ruch 3:1 Metalurg

Arkadiusz Piech walczy o bramkę (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Ruch Chorzów pokonał Metalurg Skopje 3:1 w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej LE. Wynik spotkania otworzył w 71. minucie Agron Memedi, ale "Niebiescy" szybko odrobili straty dzięki bramkom Arkadiusza Piecha z 74. i 83. minuty meczu. Trzeciego gola dla gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelił Piotr Stawarczyk. Wysoka wygrana sprawia, że Chorzowianie są już jedną nogą w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.
Od początku spotkania gospodarze byli przeważającą stroną. Bramkę dla Ruchu już w siódmej minucie meczu mógł zdobyć Piech - napastnik wykorzystał dośrodkowanie Zieńczuka i uderzył głową na bramkę Pavlovicia, który jednak obronił jego strzał. Chorzowianie nadal atakowali, ale swojej przewagi nie potrafili przekuć na gole. W 40. minucie "Niebiescy" w końcu mieli wymarzoną okazję - jeden z zawodników Metalurga dotknął piłki ręką we własnym polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Zieńczuk, ale futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka! Dobitka Piecha z kolei przeleciała ponad poprzeczką.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Cichej musieli jednak przecierać oczy ze zdumienia w 71. minucie meczu, ponieważ pierwszego gola w meczu zdobyli nie ich piłkarze, a goście z Macedonii! Agron Memedi wykorzystał prostopadłe podanie i pewnie uderzył obok interweniującego bramkarza Ruchu. Piłka po strzale Memediego odbiła się od słupka i dopiero wpadła do bramki.

Stracona bramka rozdrażniła piłkarzy Tomasza Fornalika, którzy już trzy minuty później odrobili straty. Do tej pory nieskuteczny Arkadiusz Piech w końcu się wstrzelił - wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Jankowskiego i wbił głową piłkę do siatki. W 83. minucie było już 2:1, a zdobywcą bramki ponownie został Piech. Tak jak wcześniej, napastnik chorzowskiego klubu strzelił głową. W doliczonym czasie gry gości dobił Piotr Stawarczyk. Obrońca Chorzowian skorzystał z dośrodkowania Zieńczuka i precyzyjnym strzałem pokonał Pavlovicia.

Dzięki wygranej 3:1 piłkarze trenera Fornalika pojadą do Macedonii w komfortowej sytuacji. Zadowolony z postawy swoich byłych piłkarzy zapewne jest również Waldemar Fornalik, który był obecny na trybunach. Z niektórymi z piłkarzy Ruchu selekcjoner reprezentacji Polski prawdopodobnie niedługo spotka się na zgrupowaniu kadry.

Zapis naszej relacji:

90+3 min. Koniec meczu! Niebiescy dotknęli w tym meczu dna, ale podnieśli się z kolan i efektownie ograli gości z Macedonii.

90+3 min. Dalceski zmienia Dimoskiego.

90+2 min. GOOOL! Stawarczyk! Znakomite dośrodkowanie Zieńczuka i jeszcze lepszy strzał obrońcy Ruchu Chorzów!

90+1 min. Kuświk szuka jedenastki i wywraca się w polu karnym Metalurga. Sędzia nie reaguje.

90 min. Mecz potrwa o 3 minuty dłużej.

89 min. Djokić zostaje ukarany żółtą kartką. To trzeci Chorzowianin z karą indywidualną w tym meczu.

86 min. Dodevski zmienia Ćurlinova.

83 min. GOOOOL! Arkadiusz Piech po raz drugi i znowu głową! Ruch Chorzów wstaje z kolan!

81 min. Goście są zadowoleni z remisu - grają na czas, powoli podnoszą się z boiska. Kibice Ruchu "nagradzają" ich gwizdami.

77 min. Asystujący przy bramce Jankowski opuszcza plac gry - zmienia go Kuświk.

74 min. GOOL! A jednak Arkadiusz Piech! Zrehabilitował się zawodnik gospodarzy - w końcu trafił do bramki głową. Piech wykorzystał dośrodkowanie Jankowskiego.

73 min. Piech huknął z 15 metrów prosto w macedońskiego bramkarza. Napastnik Ruchu ma dzisiaj mnóstwo sytuacji, ale jest bardzo nieskuteczny.

71. min. GOL i to dla Metalurga! Tego się nikt nie spodziewał, w końcu to Chorzowianie prowadzą grę! Jedno prostopadłe zagranie i strzał w długi róg - piłka odbita od słupka wpada do bramki. Zdobywcą gola - Agron Memedi.

69 min. Żółta kartka dla Szyndrowskiego.

65 min. Czy trzeci dzisiejszy mecz polskiej drużyny w LE zakończy się trzecim remisem?

63 min. Sultes zastępuje Janoszkę i debiutuje w Ruchu.

58 min. Kolejna zmarnowana okazja przez Chorzowian. Jankowski zgrał piłkę na piąty metr do Piecha, a napastnik Ruchu nie trafił nawet w światło bramki.

57 min. Straka schodzi z murawy. Zmienia go Starzyński.

54 min. Doskonała okazja Jankowskiego - piłkarzy wyskoczył najwyżej do dośrodkowanej piłki przez Djokicia i strzelił głową tuż ponad poprzeczką.

49 min. Już są pierwsze zmiany. Ilija Nestorovski wchodzi na boisko za Kemala Alomerovicia.

48 min. Na razie bez zmian na boisku.

46 min. Sędzia rozpoczyna drugą część meczu.

II połowa:

45+1 min. Koniec pierwszej połowy. Remis ze wskazaniem na Ruch.

45 min. Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

41 min. Niesamowite! Zieńczuk trafia w słupek, a poprzeczka Piecha przelatuje nad poprzeczką macedońskiej drużyny. Co za pech!

40 min. KARNY! Dla Ruchu! Jeden z graczy Metalurga dotknął piłki ręką.

39 min. Groźnie pod bramką Ruchu! Alomerović - ustawiony na piątym metrze - na szczęście był na spalonym i nie mógł wykorzystać podania.

36 min. Rzut rożny dla Metalurga, ale Pesković wybija piłkę.

35 min. Jankowski próbuje z dystansu - tak lekkim strzałem nikogo jednak nie zaskoczy.

32 min. Ruch trochę zwolnił tempo.

29 min. Piech znowu blisko gola! Piłka po jego strzale głową spadła na górnej siatce. Napastnik Ruchu jest w dobrej formie.

27 min. Przewaga Ruchu Chorzów jest bezdyskusyjna. Tylko gdzie są bramki?!

24 min. Na trybunach obecny jest starszy brat Tomasza Fornalika - Waldemar. Obecnie trener reprezentacji Polski.

20 min. Malinowski fauluje. Sędzia pokazuje kapitanowi Ruchu żółty kartonik.

15 min. Zieńczuk szuka swojej szansy z około 20 metrów - jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

13 min. Piech blisko gola! Napastnik wykorzystał wrzutkę Zieńczuka i z siedmiu metrów niemal wpakował głową piłkę do siatki - Pavlović jednak obronił.

7 min. Strzał Krsteva z 30 metrów bardzo niecelny - piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

5 min. Przypomnijmy wyniki meczów, które zakończyły się przed chwilą. Legia Warszawa zremisowała 2:2 z Metalurgsem Lipawą, a Lech Poznań zremisował z Chazarem Lenkoran 1:1.

3 min. Pierwsza szansa Piecha - jego strzał z dystansu był jednak zbyt słaby.

1 min. Gramy!

Składy:

Ruch Chorzów:
Pesković - Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski - Zieńczuk, Malinowski, Straka, Janoszka - Jankowski, Piech

Metalurg Skopje:
Pavlovic - Petkovic, Dragovic, Kralevski, Ljamcevski - Dimoski, Krstev, Alomerovic, Stevanovic, Memedi - Curlinov

Przed meczem:

Ruch Chorzów w dzisiejszym spotkaniu jest zdecydowanym faworytem. Przyznał to sam trener macedońskiej drużyny, Gjorgji Hristov. - Sporo słyszałem o wspanialej historii Ruchu. To czternastokrotny mistrz kraju, który miniony sezon zakończył na drugiej pozycji z niewielką stratą do lidera. To naprawdę robi wrażenie - dodał.

Śląski zespół przystąpi do dzisiejszego spotkania w sprawdzonym, zeszłorocznym składzie. Z nowych nabytków chorzowskiego klubu pewny gry od pierwszej minuty może być tylko Maciej Sadlok. Były polonista wrócił do swojego poprzedniego zespołu i w defensywie razem z Piotrem Stawarczykiem stworzy duet stoperów.

Ruch w dzisiejszym spotkaniu musi zadbać o korzystny wynik - gra na własnym stadionie. Za tydzień w upalnej Macedonii może być już dużo trudniej o dobry rezultat.