Radwańska wygrała z Hampton i zagra w finale

Radwańska wygrała z Hampton i zagra w finale

Agnieszka Radwańska (fot. Tao Xiyi / Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Jamie Hampton (70 WTA) 7:6 (4), 7:6 (3) w półfinale turnieju WTA w Auckland. O zwycięstwo w całych zawodach zajmująca czwarte miejsce w światowym rankingu Polka zagra dziś wieczorem z Belgijką Yaniną Wickmayer (23 WTA) - podaje Sport.pl.
22-letnia Amerykanka zaskoczyła Radwańską bardzo dobrą grą i oba sety przegrała dopiero po tie-breakach. - Grałam już kilka razy z nią wcześniej i zawsze były to trudne, wyrównane pojedynki. Teraz było szczególnie ciężko, bo pogoda zmieniała się z każdą minutą. To było frustrujące, ale jestem szczęśliwa, bo wygrałam. Po prostu starałam się być skupiona do samego końca - mówiła po spotkaniu Agnieszka Radwańska.

W finale jej rywalką będzie triumfatorka turnieju sprzed trzech lat - Yanina Wickmayer.