Błaszczykowski i Lewandowski bohaterami Dortmundu

Błaszczykowski i Lewandowski bohaterami Dortmundu

Kuba Błaszczykowski zdobywa pierwszego gola (fot. firo Sportphoto / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Dzięki bramkom Kuby Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego Borussia Dortmund wygrała w meczu 19 kolejki Bundesligi z FC Norymbergą 3:0.
Faworytami w tym spotkaniu byli broniący mistrzowskiego tytułu zawodnicy z Dortmundu. W pierwszym składzie trener Borussi Juergen Klopp wystawił trzech Polaków: Kubę Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka.

Wynik meczu otworzył w 17 minucie strzałem z rzutu karnego Błaszczykowski. Trzy minuty później było 2:0, a kolejne trafienie po akcji Mario Goetzego zaliczył Błaszczykowski. Pod koniec meczu trzecią bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Lewandowski.

Po meczu z Norymbergą Borussia Dortmund zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi ze stratą 9 punktów do Bayernu Monachium. W niedzielę monachijczycy zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart.