Znamy już skład polskiej reprezentacji na Euro

Znamy już skład polskiej reprezentacji na Euro

Dodano:   /  Zmieniono: 
Decyzja Smudy może zaskoczyć kibiców. fot. PAP/Leszek Szymański
Tomasz Jodłowiec z Polonii Warszawa, Kamil Glik z Torino i Michał Kucharczyk z Legii Warszawa nie zagrają w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie. W niedzielę selekcjoner Franciszek Smuda zredukował listę powołanych piłkarzy do 23 nazwisk.

O swoim wyborze selekcjoner, przebywający na zgrupowaniu w austriackim Lienz, poinformował na antenie TVP. - Ta decyzja była dla sztabu szkoleniowego bardzo trudna. To chyba najgorszy moment dla trenera - powiadomić trzech zawodników, że nie będą dalej przygotowywać się razem z drużyną - przyznał Smuda.

W sobotę podjęto decyzję, że kontuzjowanego bramkarza Łukasza Fabiańskiego zastąpi Grzegorz Sandomierski.

Kadra reprezentacji Polski na Euro-2012:

BRAMKARZE:

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok/KRC Genk)
ur. 05.09.1989 Białystok
kluby: Jagiellonia Białystok, Lech II Poznań, Ruch Wysokie Mazowieckie, KRC Genk, Jagiellonia, Genk.
3A/0; debiut 10.12.2010. Antalya: Bośnia i Hercegowina 2:2.

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)
ur. 18 kwietnia 1990 Warszawa
kluby: Agrykola Warszawa, Legia Warszawa, Agrykola Warszawa, Arsenal Londyn, Brentford FC, Arsenal Londyn
9A/0; debiut 18.11.2009. Bydgoszcz: Polska - Kanada 1:0

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)
ur. 23.05.1987 Zamość
kluby: Hetman Zamość, Górnik Łęczna, Roda Kerkrade, PSV Eindhoven
5A/0; debiut 29.05.2010. Kielce: Polska - Finlandia 0:0

OBROŃCY:

Sebastian Boenisch (Werder Brema)
ur. 01.02.1987 Gliwice
kluby: SSVg Heiligenhaus, Borussia Velbert, Rot-Weiss Oberhausen, Schalke Gelsenkirchen, Werder Brema
5A/0; debiut 04.09.2010. Łódź: Polska – Ukraina 1:1.

Marcin Kamiński (Lech Poznań)
ur. 15.01.1992 Konin
kluby: Aluminium Konin, Lech Poznań.
3A/0, debiut 16.12.2011. Antalya: Polska – Bośnia i Hercegowina 1:0.

Damien Perquis (FC Sochaux)
ur. 10.04.1984 Troyes
kluby: Troyes Aube Champagne, AS Saint-Etienne Loire, FC Sochaux
6A/1; debiut 06.09.2011. Gdańsk: Polska – Niemcy 2:2

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
ur. 03.06.1985 Czechowice-Dziedzice
kluby: Goczałkowice Zdrój, Gwarek Zabrze, Zagłębie Lubin, Hertha Berlin, Borussia Dortmund.
23A/0; debiut 03.02.2007. Jerez de la Frontera: Polska – Estonia 4:0.

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela)
ur. 09.06.1980 Kraków
kluby: Hutnik Kraków, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Amica Wronki, Lech Poznań, Anderlecht Bruksela
47A/1; debiut 20.11.2002. Kopenhaga: Dania – Polska 2:0.

Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa)
ur. 07.07.1983 Kutno
kluby: Sparta Złotów, MSP Szamotuły, Sparta Oborniki, Sparta Brodnica, Błękitni Stargard Szczeciński, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Widzew Łódź, Legia Warszawa, Panathinaikos Ateny, Legia Warszawa.
26A/0, debiut 06.12.2006. Abu Zabi: ZEA – Polska 2:5.

Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań)
ur. 26.01.1984 Kostrzyn nad Odrą
kluby: Celuloza Kostrzyn nad Odrą, Amica Wronki, Lech Pozań, od lipca - TSV 1860 Monachium
18A/0, debiut 10.09.2008. San Marino: San Marino – Polska 0:2.

POMOCNICY:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)
ur. 14.12.1985 Truskolasy
kluby: Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, KS Częstochowa, Wisła Kraków, Borussia Dortmund.
50A/8; debiut 28.03.2006. Rijad: Arabia Saudyjska – Polska 1:2.

Dariusz Dudka (AJ Auxerre)
ur. 09.12.1983 Kostrzyn nad Odrą
kluby: Celuloza Kostrzyn nad Odrą, Amica Wronki, Wisła Kraków, AJ Auxerre.
62A/2; debiut 12.07.2004. Chicago: USA – Polska 1:1.

Kamil Grosicki (Sivasspor)
ur. 08.06.1988 Szczecin
kluby: Pogoń Szczecin, Legia Warszawa, FC Sion, Jagiellonia Białystok, Sivasspor.
12A/0; debiut 02.02.2008. Pafos: Finlandia – Polska 0:1

Adam Matuszczyk (Fortuna Duesseldorf/FC Koeln)
ur. 14.02.1989 Gliwice
kluby: SPVgg 1910 Merzig, VfB Dillingen, FC Koeln, Fortuna Duesseldorf.
19A/1; debiut 29.05.2010. Kielce: Polska – Finlandia 0:0.

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor)
ur. 06.11.1986 Olsztyn
kluby: Tempo 25 Olsztyn, Naki Olsztyn, Stomil Olsztyn, Naki Olsztyn, Wisła Płock, Mazowsze Płock, Wisła Płock, Zagłębie Sosnowiec, Wisła Płock, Polonia Warszawa, Tranzonspor.
22A/1; debiut 29.05.2010. Kielce: Polska – Finlandia 0:0

Rafał Murawski (Lech Poznań)
ur. 9.10.1981 Malbork
kluby: Arka Gdynia, Amica Wronki, Lech Poznań, Rubin Kazań, Lech Poznań
42A/1; debiut 15.11.2006. Bruksela: Belgia - Polska 0:1

Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux)
ur. 10.11.1984 Longeville-les-Metz
kluby: FC Metz, Lille, Girondins Bordeaux.
22A/4; debiut 12.08.2009. Bydgoszcz: Polska – Grecja 2:0.

Eugen Polanski (FSV Mainz)
ur. 17.03.1986 Sosnowiec
kluby: Blau-Weiss Concordia, Borussia Moenchengladbach, Getafe CF, FSV Mainz.
7A/0; debiut 10.08.2011. Lubin: Polska – Gruzja 1:0.

Maciej Rybus (Terek Grozny)
ur. 19.09.1989 Łowicz
kluby: Pelikan Łowicz, MSP Szamotuły, Legia Warszawa, Terek Grozny.
20A/1; debiut 14.11.2009. Warszawa: Polska – Rumunia 0:1.

Rafał Wolski (Legia Warszawa)
ur. 10.11.1992 Kozienice
kluby: Jastrząb Głowaczów, Legia Warszawa.
2A/0; debiut 22.05.2012. Klagenfurt: Łotwa - Polska 0:1

NAPASTNICY:

Paweł Brożek (Celtic Glasgow/Trabzonspor)
ur. 21.04.1983 Kielce
kluby: Polonia Białogan, SMS Zabrze, Wisła Kraków, ŁKS, Wisła Kraków, GKS Katowice, Wisła Kraków, Trabzonspor, Celtic Glasgow.
34A/8; debiut 27.04.2005. Chicago: Meksyk – Polska 1:1.

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
ur. 21.08.1988 Warszawa
kluby: Varsovia Warszawa, Delta Warszawa, Legia II Warszawa, Znicz Pruszków, Lech Poznań, Borussia Dortmund.
41A/13; debiut 10.09.2008. Serravalle: San Marino – Polska 0:2

Artur Sobiech (Hannover 96)
ur. 12.06.1990 Ruda Śląska
kluby: Grunwald Ruda Śląska, Ruch Chorzów, Polonia Warszawa, Hannover 96
4A/1; debiut 29.05.2010. Kielce: Polska - Finlandia 0:0.
Eb, pap

+
 0

Czytaj także