Euro 2020. Belgia – Rosja. Trzy bramki w meczu faworytów turnieju

Euro 2020. Belgia – Rosja. Trzy bramki w meczu faworytów turnieju

Piłkarze reprezentacji Belgii
Piłkarze reprezentacji Belgii Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Belgia w meczu z Rosją potwierdziła, że jest jednym z faworytów Euro 2020. Podopieczni Roberta Martineza wygrali 3:0, a bramki zdobywali Romelu Lukaku i Thomas Meunier.

Faworytem spotkania rozgrywanego w Sankt Peterburgu była reprezentacja Belgii, która jest pretendentem do triumfu w całym turnieju. I chociaż Rosjanie w pierwszych minutach meczu starali się zaskoczyć rywali i dyktować tempo gry, to podopieczni Roberto Martineza szybko przejęli inicjatywę. Wykorzystali przy tym fatalne błędy popełniane przez defensywę Sbornej.

Euro 2020. Belgia – Rosja. Jaki wynik?

Najpierw w 10. minucie Semenow nie trafił w piłkę przy próbie przecięcia dośrodkowania, a do piłki dopadł Lukaku. Snajper Interu nie miał problemu z pokonaniem zaskoczonego Szunina i dał swojej drużynie prowadzenie.

Niespełna 25 minut później to rosyjski bramkarz popełnił fatalny błąd. W szesnastkę zagrywał Thorgan Hazard i wprawdzie Szunin piąstkował piłkę, ale wprost pod nogi Meuniera. Zawodnik, który kilka minut wcześniej zameldował się na boisku, pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy.

Belgia – Rosja na Euro 2020. Wynik meczu

Po przerwie to Rosjanie ruszyli do ataków, próbując zdobyć gola kontaktowego. Już w 46. minucie dobrą okazję miał Zobnin, jednak jego uderzenie przeleciało nad bramką Courtoisa. Dalsze minuty upływały podobnie – Sborna naciskała Belgów, jednak brakowało jej decydującego, ostatniego podania.

Czerwone Diabły z kolei dążyły do podwyższenia wyniku, jednak ich akcje nie były tak groźne jak w pierwszej połowie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:0, prowadzenie w 88. minucie podwyższył prowadzenie. Belgia tym samym wygrała 3:0 i objęła fotel lidera grupy B.