Konferencja Paulo Sousy po meczu ze Szwecją. Co mówił trener?

Konferencja Paulo Sousy po meczu ze Szwecją. Co mówił trener?

Paulo Sousa na konferencji prasowej
Paulo Sousa na konferencji prasowej Źródło:Newspix.pl / Łukasz Grochala/ CYFRASPORT
Po porażce ze Szwecją na konferencji prasowej pojawił się Paulo Sousa, który odpowiadał na pytania dziennikarzy. Selekcjoner reprezentacji Polski skomentował mecz Biało-Czerwonych oraz zdradził, czy chce nadal pracować z kadrą.

Mecz z reprezentacją Szwecji zaczął się fatalnie dla podopiecznych Paulo Sousy. W 2. minucie błąd polskiej defensywy wykorzystał Emil Forsberg, który strzałem przy długim słupku pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Biało-Czerwoni w pierwszych minutach spotkania zostali zepchnięci do defensywy, a rywale nie pozwalali im nawet na wyjście z własnej połowy.

Polska przegrywa i żegna się z Euro 2020

Podopieczni Sousy próbowali swoich sił w dośrodkowaniach ze skrzydeł, które jednak nie przynosiły większego pożytku. Najgroźniej pod bramką Olsena było w 17. minucie, kiedy Robert Lewandowski dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Polacy ruszyli do ataków i początkowo ich gra wyglądała obiecująco. W 59. minucie straciliśmy jednak bramkę po świetnie przeprowadzonym kontrataku przez podopiecznych Anderssona. Kulusevski pomknął prawym skrzydłem, odegrał przed pole karne do Forsberga, który płaskim uderzeniem pokonał Szczęsnego i podwyższył prowadzenie na 2:0.

Dwie minuty później równie efektowną akcję przeprowadzili Biało-Czerwoni. Lewandowski dostał podanie na lewe skrzydło, pociągnął akcję przez kilka metrów i efektownym strzałem zza szesnastki umieścił piłkę w prawym górnym rogu bramki. W 84. minucie snajper Bayernu Monachium świetnie odnalazł się w polu karnym i doprowadził do remisu 2:2. Wynik na 3:2 w doliczonym czasie gry ustalił Claesson, który skutecznie zakończył kontrę Szwedów.