Pod tym względem Polska jest najlepsza. Tak wygląda końcowa klasyfikacja medalowa mistrzostw świata w lekkoatletyce

Pod tym względem Polska jest najlepsza. Tak wygląda końcowa klasyfikacja medalowa mistrzostw świata w lekkoatletyce

Paweł Fajdek
Paweł Fajdek Źródło:Newspix.pl / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL
Mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które rozgrywane były w amerykańskim Eugene dobiegły końca. Reprezentacja Polski wywalczyła cztery medale, dzięki czemu znalazła się w pierwszej dziesiątce końcowej klasyfikacji medalowej.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dobyły się ostatnie konkurencje na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene. Polacy jednak nie zdołali wywalczyć kolejnych medali i tym samym dorobek reprezentacji naszego kraju zatrzymał się na czterech krążkach - w tym jednym złotym i trzech srebrnych. Złotym medalistą w rzucie młotem został Paweł Fajdek. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Wojciech Nowicki. Kolejne srebra w chodzie na 20 i 35 kilometrów wywalczyła Katarzyna Zdziebło.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw świata w lekkoatletyce w Eugene

Wyniki Biało-Czerwonych sprawiły, że nasza reprezentacja zajęła ostatecznie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Kibice z całą pewnością liczyli na to, że lekkoatletom uda się zdobyć jeszcze więcej medali, ale mimo to należy docenić, że Polska okazała się najlepsza spośród wszystkich europejskich ekip. Druga pod tym względem jest Wielka Brytania. Wyspiarze zgarnęli łącznie siedem medali (pięć brązowych oraz po jednym złotym i srebrnym).

Równych nie mieli sobie gospodarze mistrzowskiej imprezy, czyli Amerykanie. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych wywalczyli aż 33 różnego rodzaju krążki. Łącznie triumfowali w 13 konkurencjach, dziewięciokrotnie zajmowali drugie miejsce i aż 11 razy stawali na najniższym stopniu podium. Nad drugą Etiopią mieli ogromną przewagę.

Przed reprezentacją Polski uplasowały się jeszcze Jamajka, Kenia, Chiny, Australia i Peru. Natomiast w pierwszej dziesiątce znalazły się również Japonia oraz Kanada. Co ciekawe, łącznie na podium stawali zawodnicy z 45. różnych państw.