Pewne zwycięstwo Natalii Kaczmarek w el. mistrzostw świata w Budapeszcie! Uzyskała znakomity wynik

Pewne zwycięstwo Natalii Kaczmarek w el. mistrzostw świata w Budapeszcie! Uzyskała znakomity wynik

Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek Źródło:PAP / Adam Warżawa
Natalia Kaczmarek zwyciężyła eliminacje mistrzostw świata w Budapeszcie w biegu na 400 m! Polka uzyskała czas 50.02, co jest najlepszym wynikiem tego etapu światowego czempionatu w historii! Możemy mieć pewność, że jest doskonale przygotowana do kolejnych startów!

Wyczyn Natalii Kaczmarek podczas eliminacji mistrzostw świata w Budapeszcie będzie wspominany przez długie lata. Reprezentantka Polski nie tylko okazała się najlepsza, ale także pobiła rekord eliminacyjny, co wróży znakomicie przed kolejnymi wyścigami sprinterki. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że ostatnie 100 m biegu Polka zakończyła... „spacerkiem”.

Natalia Kaczmarek zwyciężyła eliminacje mistrzostw świata w Budapeszcie i pobiła rekord!

Natalia Kaczmarek zajęła pierwsze miejsce w biegu na 400 m podczas eliminacji mistrzostw świata w Budapeszcie i awansowała do półfinału! Na drugim miejscu uplasowała się reprezentanta Belgii Cynthia Bolingo z czasem 50.29, a na trzeciej lokacie znalazła się zawodniczka z Jamajki Candice McLeod (50.37). Na dalszych pozycjach znalazły się odpowiednio: Irlandka Sharlene Mawdsley (51.17), Łotyszka Gunta Vaicule (51.36), Włoszka Alice Mangione (51.57), reprezentantka Republiki Południowej Afryki Miranda Charlene Coetzee (52.30) i Ukrainka Kateryna Karpiuk (52.66).

Reprezentantka Polski startowała z toru nr siedem. Początek biegu w jej wykonaniu był bardzo spokojny, ale jak przyznała w powyścigowym wywiadzie, taki był jej plan. Pierwsze sto metrów pokonała w nie najszybszym tempie, żeby następnie przyspieszyć do tego stopnia, iż na mecie, do której dobiegła na pełnym luzie, pobić rekord eliminacji mistrzostw świata. Aż strach pomyśleć, jaki uzyskałaby wynik, gdyby ostatni odcinek pokonała w najszybszym możliwym dla siebie tempie! Walka o finał biegu na 400 metrów rozpocznie się w poniedziałkowy wieczór, 21 sierpnia o godz 21:12. Transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać na antenie TVP Sport lub online w serwisie sport.tvp.pl, ale też Eurosporcie Extra.