Hit Chelsea – Real Madryt nie zawiódł. Cztery bramki w Londynie

Hit Chelsea – Real Madryt nie zawiódł. Cztery bramki w Londynie

Chelsea   Real Madryt
1 3
Karim Benzema i Vinicius Junior
Karim Benzema i Vinicius Junior Źródło:Newspix.pl / PRESSINPHOTO/NEWSPIX.PL
W hitowym starciu ćwierćfinałowym Chelsea zmierzyła się z Realem Madryt. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbyło się w Londynie na Stamford Bridge. Faworytami wydawali się być gospodarze.

Pojedynek londyńskiej Chelsea z Realem Madryt to bez wątpienia hit tegorocznej fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Stawką tego dwumeczu jest półfinał tych elitarnych rozgrywek. Jednocześnie jest to rewanż za starcie z 2021 roku. Wówczas lepsi okazali się gracze The Blues, którzy w ostatecznym rozrachunku zdobyli puchar.

W poprzedniej rundzie londyńczycy wyrzuci za burtę tego turnieju mistrza Francji – Lille OSC. Piłkarze ze Stamford Bridge wygrali oba mecze, choć w rewanżu nie byli już tacy przekonujący. Królewscy z kolei wyeliminowali PSG. Paryski zespół złożony z gwiazd światowego formatu uległ w dwumeczu 2:3. W rewanżowym starciu z genialnej strony pokazał się Karim Benzema. Francuski napastnik zdobył trzy bramki w kilka minut, co zapewniło madrytczykom awans do ćwierćfinału.

34-latek ponownie pokazał dużą klasę i drugi raz z rzędu ustrzelił hat-tricka. Madrytczycy pokonali The Blues 3:1 i przed rewanżem znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji.

Królewscy, dzięki zwycięstwu zrobili bardzo duży krok w kierunku awansu do półfinału Ligi Mistrzów.
 90. min. +6
Koniec meczu! Real Madryt pokonał londyńską Chelsea na Stamford Bridge 3:1.
 90. min. +5
Vinicius Junior został sfaulowany. Królewscy zyskują cenne sekundy.
 90. min. +3
Chelsea próbuje jeszcze zmniejszyć straty.
 90. min. +3
Strzał Ziyecha minął słupek bramki Realu.
 90. min. +1
Niebezpieczne zderzenie głowami Nacho i Havertza. Potrzebna jest interwencja lekarzy.
 90. min.
Sędzia postanowił doliczyć pięć minut.
 89. min.
Pierwsi kibice opuszczają już Stamford Bridge, nie wierząc w zmianę wyniku.
 86. min.
Ancelotti wprowadza świeżą krew. Na boisku zameldowali się Bale oraz Ceballos. Na ławkę rezerwowych powędrował Valverde oraz bohater tego starcia Benzema.
 85. min.
Sędzia przerwał akcję Chelsea, ponieważ Valverde leżał na murawie. Urugwajczyka złapał skurcz.
 84. min.
Mocne uderzenie Jamesa zza pola karnego, ale poradził z nim sobie Courtois.
 83. min.
Chelsea zdominowała przeciwników z Madrytu.
 79. min.
Wielopodaniowa akcja Chelsea zakończona strzałem Havertza. Niemiec trafił jednak wprost w Courtois.
 78. min.
Gdyby zawodnicy Królewskich byliby dokładniejsi, mogliby ponownie zagrozić bramce strzeżonej przez Mendy'ego.
 75. min.
Goście starają się wybijać rywali z uderzenia. Przy każdej możliwej okazji spowalniają grę.
 75. min.
Faul Azpilicuety na Carvajalu w okolicach pola karnego Realu.
 74.
Zmęczenie daje się we znaki pilkarzom Realu Madryt. Dlatego też szkoleniowiec ekipy z Hiszpanii zdecydował się na zmianę. Z placy gry zszedł Kroos, a jego miejsce zajął Camavinga.
 73. min.
Kolejne ryzykowane zachowanie bramkarzach The Blues.
 71. min.
Królewscy zostali zepchnięci do defensywy. Przewaga Chelsea jest coraz wyraźniejsza.
 70. min.
Gospodarze w natarciu. Groźne, techniczne uderzenie Mounta, ale minimlanie przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 69. min.
Kolejna sytuacja Lukaku! To była setka, ale napastnik Chelsea koncertowo zmarnował tę okazję!
 68. min.
Lukaku miał teraz swoją okazję. Belg jedna nieczysto trafił w futbolówkę.
 66. min.
Real Madryt utrzymuje się teraz długo przy piłce. Konsekwentnie konstruują atak pozycyjny.
 65. min.
Pierwsza, wymuszona zmiana w szeregach gości. Udział w tym meczu zakończył kontuzjowany Militao. Zmienił go Nacho.
 64. min.
Kolejna zmiana w The Blues. Loftus-Cheek zmienił Jorginho. Plac gry opuszcza także Pulisić. W jego miejsce na boisku poajwił się Lukaku.
 62. min.
Militao wrócił na boisko. Real w komplecie. Cheslea a ataku pozycyjnym.
 62. min.
Fantastyczny rajd Mendy'ego. Piłkarz z Madrytu minął kilku zawodników The Blues.
 61. min.
Nie wygląda to za dobrze. Stoper Realu może nie wrócić już do gry. Ma problemy z utrzymaniem się na nogach. Goście w dziesiątkę.
 60. min.
Leży teraz na murawie Militao. Brazylijczyk ucierpiał w starciu z Havertzem.
 58. min.
Gospodarze długo utrzymują się w posiadaniu futbolówki, ale nie są w stanie zaskoczyć Realu Madryt.
 55. min.
Gracze Chelsea powoli wracają do gry, ale brakuje im jeszcze dokładności. Królewscy z kolei skupiają się na defensywie i zagrywaniu długich piłek.
 52. min.
The Blues są ewidentnie zagubieni. Potrzebują chwili, aby się otrząsnąć.
 50. min.
Co za interwencja Courtoisa po strzale zza pola karnego Azpilicuety! Tylko rzut rożny dla gospodarzy.
 48. min
Real Madryt poczuł krew i chce pójść za ciosem. Królewscy suną z kolejnymi atakami.
 46. min.
Lepiej ta druga połowa nie mogła się rozpocząć dla Królewskich. Koszamrnie zachowała się defensywa Chelsea, która przeszła na grę na czterech obrońców.
 46. min
Gol! Real Madryt ponownie trafia do siatki. Co za błąd Mendy'ego. Karim Benzema zdobywa hat-tricka!
 46.
Podwójna zmiana w barwach Chelsea. Na placu gry pojawią się Mateo Kovacić i Hakim Ziyech. Udział w tym meczu zakończył Christensen i Kante.

Piłkarze wracają na boisku. Za moment rozpocznie się druga połowa. Oby była podobnie emocjonująca, co pierwsza część gry.

Koniec pierwszej połowy. Real prowadzi do przerwy z Chelsea 2:1. Zapraszamy do śledzenia relacji po przerwie!
 45. min.
Tempo gry nieco spadło.
 43. min.
Gracze Tuchela chcą za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą.
 42. min.
Co za widowisko na Stamford Bridge! Kapitalnie ogląda się to spotkanie.
 42. min.
Kolejna kapitalna okazja dla gości! Karim Benzema mógł po raz trzeci pokonać Mendy'ego, ale minimalnie chybił.
 40.min.
Gol! Chelsea zmniejsza straty. Doskonale w pole karne wbiegł Kai Havertz i pokonał bramkarza Realu!
 38. min.
Strzał po rzucie rożnym oddał Thiago Silva. Brazylijczyk nie trafił jednak w światło bramki.
 35. min.
The Blues konsekwentnie stosują wysoki pressing. Gracze Królewskich jednak nic sobie z tego nie robią i spokojnie rozgrywają swoje akcje.
 33. min.
Real Madryt mógł podwyższyć prowadzenie!
 30. min.
Znowu było groźnie pod bramką gospodarzy. Tym razem po rzucie rożnym.
 26. min.
Chelsea próbuje się otrząsnąć i szybko zmiejszyć straty. Goście jednak dobrze się bronią.
 24. min.
Drugi gol Karima Benzema. Francuz ponownie uderzył piłkę głową. Co za fragment meczu w wykonaniu Królewskich!
 24. min.
Goool! Real Madryt podwyższa prowadznie. Jest już 2:0!
 21. min.
Znakomita dwójkowa akcja Viniciusa Juniora i Karima Benzemy. Brazylijczyk fantastycznie dośrodkował na głowę Karima Benzemy, który uderzył niczym z armaty.
 21. min.
Gooool! Piłkę do bramki gospdoarzy skierował Karim Benzema.
 20. min.
Pasywna postawa obrońców Realu w ich własnym polu karny. Strzał głową oddał Mason Mount, ale reprezentant Anglii nie zaskoczył golkipera rywali.
 19. min.
Żółtą kartką ukarany został Antonio Ruediger. Obrońca Chelsea faulował w okilicach koła środkowego.
 16. min.
Kolejna okazja Viniciusa Juniora. Ma dziś sporą ochotę do gry młody Brazylijczyk.
 15.min.
Fantastyczne uderzenie Reece'a Jamesa z rzutu wolnego. Thibaut Courtois z najwyższym trudem poradził sobie z tym strzałem.
 14. min.
Eder Militao sfaulował Kaia Havertza tuż przed polem karnym Realu. Sędzia ukarał stopera żółtą kartką.
 12. min.
Pierwsze minuty tego stracia są niezwykle emocjonujące.
 10. min.
Kapitalny kontraatak gości. Vinicius Junior obija jedynie poprzeczkę!
 9. min.
Real Madryt w głębokiej defensywie.
 8. min.
Mecz jest rwany. Brakuje mu płynności ze względu na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn grają ostro, agresywnie.
 5. min.
Szybka odpowiedź The Blues. Kai Havertz przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.
 4. min.
Pierwszy strzał Realu Madryt. Militao jednak nie miał prawa zaskoczyć Mendy'ego.
 3. min.
Gracze Thomasa Tuchela wyszli do wysokiego pressingu. Goście mają problemy z wyprowadzeniem piłki.
 3. min.
Real powoli konstruuje atak pozycjny. Hiszpański zespół nie chce popełnić błędu.
 1. min
Gospdoarze natychmiast zaatakowali swoich rywali.

Zaczynamy hit Ligi Mistrzów!
 21:57
Piłkarze obu drużyn wybiegli już na boisko.
 21:51
Początek ćwierćfinałowego spotkania już za niespełna 10 minut!
 21:50
Obie drużyny mierzyły się ze sobą przed rokiem. Był to wówczas półfinał Ligi Mistrzów. Lepszy okazał się zespół Thomasa Tuchela, który w dwumeczu wygrał 3:1.
 21:47
Przypomnijmy, że w 1/8 finału Real Madryt po fantastycznym meczu u siebie wyeliminował PSG. Z kolei Chelsea dwukrotnie zwyciężyło z mistrzem Francji Lille OSC.
 21:45
Goście natomiast rozpoczną tę rywalizację w takim zestawieniu:

21:43
Skład gospodarzy na to spotkanie prezentuje się następująco:

21:40
Już o godz. 21 rozpocznie się pierwsze ćwierćfinałowe starcie pomiędzy Chelsea a Realem Madryt. Zapraszamy na relację z meczu!