MŚ 2014: Szalony mecz Niemiec i Ghany, Klose wyrównuje rekord

MŚ 2014: Szalony mecz Niemiec i Ghany, Klose wyrównuje rekord

Miroslav Klose (fot. pixxmixx / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Niemiec po pasjonującym meczu zremisowała 2:2 z Ghaną. Jedną z bramek strzelił Miroslav Klose, który wyrównał strzelecki rekord Ronaldo. To piętnasty mundialowy gol Niemca.
Ghańczycy do spotkania z Niemcami przystąpili zmotywowani i nie przestraszyli się pogromu, który drużyna Joachima Loewa zgotowała Portugalczykom. Pierwsza odsłona meczu jednak zawiodła - obie jedenastki grały niemrawo.

Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Już w 51. minucie Goetze wykorzystał centrę w pole karne Muellera, wyprzedził obrońców i uderzył do bramki... kolanem. Ghańczycy wyrównali trzy minuty później - tym razem dośrodkowanie wykorzystał Ayew.

Ghańczycy dalej atakowali i w 63. minucie niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Gyan wykorzystał prostopadłe podanie, które rozerwało niemiecką obronę, wpadł w pole karne i uderzył obok Neuera.

Selekcjoner Loew zaczął zmieniać swoją jedenastkę i nie pomylił się - w 70. minucie na boisko wszedł Klose, a minutę później było już 2:2. Po rzucie rożnym Howedes zgrał futbolówkę przed bramkę, a Klose tylko dostawił nogę. Był to jego pierwszy kontakt z piłką.

Pomimo żywiołowej końcówki meczu wynik nie uległ już zmianie. Z powodu remisu Niemcy nie zapewnili sobie jeszcze awansu do fazy pucharowej mundialu.