Wilfredo Leon nie wytrzymał i wypalił do dziennikarza: Grałeś kiedyś?

Wilfredo Leon nie wytrzymał i wypalił do dziennikarza: Grałeś kiedyś?

Wilfredo Leon
Wilfredo Leon Źródło: PAP / Jacek Piski
Polscy siatkarze uniknęli pogromu, ale i tak przegrali z Włochami 1:3. Wiele osób, w tym dziennikarzy zaskoczyła postawa Wilfredo Leona po tym meczu. Zaskakujące słowa naszego zawodnika.

Polscy siatkarze przegrali ostatni mecz fazy grupowej igrzysk olimpijskich. Naszymi rywalami byli Włosi, którzy przejechali się po biało-czerwonych w pierwszych dwóch setach. Zawodnicy występujący pod batutą Nikoli Grbicia dali radę wygrać trzeciego seta na przewagi, ale już w kolejnym przegrali do 20. Awans do ćwierćfinału już mieliśmy wywalczony, ale nie wiedzieliśmy, z kim zagramy. Ostatecznie naszym rywalem będzie Słowenia.

Wilfredo Leon zabrał głos po porażce z Włochami

Szczególnie pierwsze dwa sety zmartwiły chyba wszystkich kibiców w naszym kraju. Tak nie można grać na igrzyskach olimpijskich, jeśli się marzy o medalu. Teraz już w fazie play-off nie będzie miejsca na potknięcie czy chwilowo słabszą dyspozycję.

Po spotkaniu Polska – Włochy dziennikarze m.in. Sport.pl porozmawiali z Wilfredo Leonem na temat tej potyczki. Przedstawiciele mediów wyrazili swoje zaniepokojenie po tym meczu. Mimo kiepskiego wyniku zawodnik wyznał, że czeka spokojnie na ćwierćfinał, co wywołało zaskoczenie.

– Wy nie jesteście na boisku i dlatego się martwicie. A my gramy i wiemy, co trzeba robić – wyznał.

Wilfredo Leon nie wytrzymał

Wilfredo Leon był dopytywany o to, że skoro wiedzą, co trzeba zrobić, dlaczego z Włochami nie wyszło. Siatkarz nie wytrzymał i zapytał. – Pfff… Przepraszam bardzo, ale grałeś kiedyś?

Kiedy dziennikarz odparł, że nie, Leon odpowiedział: – No to wtedy nie czuć tego. Nie wiem, jak mi ci to opowiedzieć, bo i tak nie zrozumiesz. Przepraszam bardzo.

– My nie mieliśmy kłopotów. Po prostu przegraliśmy sportowo. I tyle – jeszcze raz podkreślił.

– Tutaj niczego nie zabrakło. Oni dobrze zagrali i zagrywką, i blokiem, i w obronie. Bardzo dobre granie! Ale oni nie będą cały czas tak grali. I tyle. Zobaczymy czy będą to utrzymywać – zakończył.

Polscy siatkarze poznali rywala w ćwierćfinale IO. Niedawno przełamaliśmy z nimi jedną „klątwę”