Podsumowanie dnia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Tak radzili sobie Polacy

Podsumowanie dnia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Tak radzili sobie Polacy

Monika Skinder
Monika Skinder Źródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Za nami kolejny dzień rywalizacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022, a na starcie stanęli reprezentanci Polski. Podsumowaliśmy wyniki wszystkich dyscyplin z uwzględnieniem zawodów z udziałem Biało-Czerwonych.

Brązowy medal wywalczony przez Dawida Kubackiego na skoczni normalnej pozostaje jedynym krążkiem, jaki Polacy zdobyli na igrzyskach w Pekinie. Za nami kolejny dzień startów z udziałem Biało-Czerwonych, a poniżej podsumowaliśmy wyniki finałów rozgrywanych w środę 16 lutego.

Pekin 2022. Podsumowanie wyników. Jak radzili sobie Polacy?

Narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn

1. Clement Noel
  2. Johannes Strolz
  3. Sebastian Foss-Solevaag

Michał Jasiczek uzyskał 30. czas pierwszego przejazdu, ale nie zdołał poprawić swojej lokaty w drugiej próbie. Polak wypadł z trasy i zakończył zmagania nieklasyfikowany.

Biathlon – sztafeta kobiet 4x6 km

1. Szwecja
  2. Rosyjski Komitet Olimpijski
  3. Niemcy

Polki startujące w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Anna Mąka zajęły 14. miejsce.

Biegi narciarskie – drużynowy sprint kobiet

1. Niemcy
  2. Szwecja
  3. Rosyjski Komitet Olimpijski

Polki zostały sklasyfikowane na dziewiątym, przedostatnim miejscu. Za plecami Izabeli Marcisz i Moniki Skinder uplasowały się jedynie Francuzki.

Hokej – turniej kobiet

• Mecz o 3. miejsce: Finlandia – Szwajcaria (4:0)

Hokej – turniej mężczyzn – ćwierćfinały

• Stany Zjednoczone – Słowacja (2:3)
  • Rosyjski Komitet Olimpijski – Dania (3:1)

Short track – bieg kobiet na 1500 metrów

1. Minjeong Choi
  2. Arianna Fontana
  3. Suzanne Schultung

Ćwierćfinałów nie przebrnęły Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska, które w swoich biegach zajęły kolejno piąte i czwarte miejsce.