Utytułowana zawodniczka kończy olimpijską karierę. W Pekinie spełniła marzenia

Utytułowana zawodniczka kończy olimpijską karierę. W Pekinie spełniła marzenia

Biegaczki narciarskie, zdjęcie ilustracyjne
Biegaczki narciarskie, zdjęcie ilustracyjne Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Norweska biegaczka Therese Johaug, która pamięta jeszcze rywalizację z Justyną Kowalczyk, zapowiedziała koniec swojej olimpijskiej kariery. Zawodniczka na koniec przygody z imprezą czterolecia zgarnęła dwa złote medale, a to nie jest jeszcze koniec startów w Pekinie.

Therese Johaug pierwszy raz na igrzyska olimpijskie pojechała w 2010 roku do Vancouver. Tam zaliczała się do czołówki, ale medal (złoty) zdobyła tylko w sztafecie. Indywidualnie na podium udało jej się stanąć w 2014 roku w Soczi. Norweżka zdobyła brązowy medal na 10 kilometrów stylem klasycznym i srebrny na 30 kilometrów stylem dowolnym. Na igrzyska w Pjongczangu nie pojechała, ponieważ została zdyskwalifikowana za doping. Z marzeń o złotym medalu jednak nie zrezygnowała i po ośmiu latach wróciła na olimpijski szlak.

Johaug kończy karierę olimpijską z przytupem

Therese Johaug dopięła swego. Reprezentantka Norwegii zdobyła w Pekinie aż dwa złote medale – na 15 kilometrów w biegu łączonym i 10 kilometrów stylem klasycznym. 33-letnia zawodniczka zapowiedziała jednak na konferencji prasowej, że niedzielny bieg na 30 kilometrów będzie jej ostatnim na igrzyskach w karierze. Sama na razie nie wie, czy po sezonie w ogóle nie skończy kariery. – Taka decyzja na pewno zajmie mi dużo czasu i nie nastąpi wcześniej, niż po sezonie 2021/22 – powiedziała Norweżka, cytowana przez Reutersa.

Zawodniczka wypowiedziała się również na temat nadchodzącego pożegnalnego biegu na 30 kilometrów. – To na pewno będzie trudny bieg. Jak wcześniej zarządzanie siłami na trasie nie było najważniejsze, tak tu będzie kluczowe – mówiła multimedalistka olimpijska.