Wielkie emocje w Bitwie o Anglię. Liverpool wygrywa z Manchesterem United 4:2

Wielkie emocje w Bitwie o Anglię. Liverpool wygrywa z Manchesterem United 4:2

Trent Alexander-Arnold
Trent Alexander-ArnoldŹródło:Newspix.pl / AFLO
W derbach Anglii padło sześć bramek. Liverpool wygrał z Manchesterem United 4:2 i będzie kontynuować walkę o awans do Ligi Mistrzów.

13 maja odbyło się zaległe spotkanie pomiędzy Manchesterem United i Liverpoolem. Pierwszy termin meczu uległ zmianie z powodu protestów kibiców.

Bruno Fernandes świetnie rozpoczął spotkanie dla Czerwonych Diabłów, ale potrzebował w tej sytuacji dużo szczęścia. Portugalczyk oddał strzał w światło bramki, a w ostatniej chwili jeden z obrońców Liverpoolu diametralnie zmienił tor lotu piłki i bramkarz The Reds był już bez szans. Dwa ostatnie gole pierwszej połowy należał już do podopiecznych Juergena Kloppa. Wynik spotkania wyrównał Diogo Jota w 34. minucie, a w doliczonym czasie gry (45+3) dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda wykorzystał Roberto Firmino, który na bramkę czekał od grudnia 2020 roku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Liverpoolu.

Liverpool dokłada dwie bramki. The Reds inkasują trzy punkty za zwycięstwo

Firmino postanowił nie czekać z kolejnym trafianiem przez następne pięć miesięcy. Brazylijczyk dołożył swoją drugą bramkę chwilę po przerwie. Od 47. minuty The Reds prowadzili już w spotkaniu 3:1. Manchester United nie zamierzał się jednak poddać. W 67. minucie bramkę kontaktową po ładnej, płynnej akcji strzelił Marcus Rashford. Ostatecznie nadzieje Czerwonym Diabłom odebrał Mohamed Salah, strzelając gola po świetnej akcji sam na sam. Bitwa o Anglię zakończyła się wynikiem 4:2 dla The Reds.

Celem Liverpoolu jest awans do Ligi Mistrzów. Aby tego dokonać, podopieczni Juergena Kloppa muszą wygrać pozostałe trzy spotkania ligowe w tym sezonie.