La Liga. Real Madryt wraca na pozycję wicelidera i ciągle liczy się w walce o mistrzostwo kraju

La Liga. Real Madryt wraca na pozycję wicelidera i ciągle liczy się w walce o mistrzostwo kraju

Jorge Molina, Karim Benzema
Jorge Molina, Karim Benzema Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Real Madryt wygrał mecz 36. kolejki z Granadą 4:1. Królewscy przeskoczyli w tabeli Barcelonę i są obecnie wiceliderami, dwa punkty za Atletico Madryt.

W hiszpańskiej lidze trwa zacięta walka o mistrzostwo kraju. Na razie najbliżej zwycięstwa jest Atletico Madryt, które prowadzi w tabeli z dorobkiem 80 punktów. W pościgu za Rojiblancos potknęła się ostatnio Barcelona, remisując z Levante 3:3. W tym momencie Blaugrana traci do lidera aż 4 punkty. Dzięki wczorajszej wygranej, na drugą pozycję (78 punktów), pomiędzy wyżej wymienione drużyny, wszedł Real Madryt.

Real Madryt wygrywa z Granadą 4:1

Królewscy zwyciężyli z Granadą CF na wyjeździe 4:1. Pierwsza bramka dla Los Blancos padła w 17. minucie, a jej autorem był Luka Modrić. Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 wynik podwyższył Rodrygo. To pierwsza ligowa bramka tego zawodnika w sezonie 20/21. Serię goli Realu Madryt przerwał w 71. minucie zawodnik Granady Jorge Molina, dając swojej drużynie bramkę kontaktową. Jednak parę minut później wszystko było już jasne. W 75. i 76. minucie dla Królewskich strzelili odpowiednio Alvaro Odriozola i Karim Benzema, ustalając wynik spotkania na 4:1.

Do końca sezonu w La Liga zostały dwie kolejki. Real Madryt zmierzy się jeszcze z Athletikiem Bilbao i Villarealem (obecnie 7. i 9. drużyna w tabeli), a Atletico Madryt rozegra spotkania z teoretycznie słabszymi zespołami – 11. Osasuną i znajdującym się w strefie spadkowej Realem Valladolid. Oczywiście, ciągle na zwycięstwo ma też szansę FC Barcelona, jednakże wszystko w swoich rękach ma tylko i wyłącznie Atletico Madryt.