Dwie bramki Atletico Madryt w końcówce spotkania. Rojiblancos pozostają liderem LaLiga

Dwie bramki Atletico Madryt w końcówce spotkania. Rojiblancos pozostają liderem LaLiga

Yannick Carasco
Yannick Carasco Źródło:Newspix.pl / ABACA
Emocjonująca końcówka spotkania Atletico Madryt z Osasuną. Podopieczni Diego Simeone strzelili dwie bramki chwilę przed ostatnim gwizdkiem i na jeden mecz przed końcem sezonu pozostają liderem La Ligi.

W walce o tytuł mistrza Hiszpanii pozostały już tylko dwie drużyny. Na jedno spotkanie przed końcem sezonu Atletico Madryt ma 83 punkty, a drugi w tabeli Real Madryt traci do Rojiblancos dwa oczka. Jednak 10 minut przed zakończeniem 37. kolejki to Los Blancos byli bliżej objęcia prowadzenia w wyścigu o mistrzostwo.

Real Madryt robi wszystko, aby sięgnąć po mistrzowski tytuł. Zawodnicy Zinedina Zidana wygrali przedostatnie spotkanie w sezonie z Athletikiem Bilbao 1:0, ale do objęcia prowadzenia w tabeli potrzebowali potknięcia swoich miastowych rywali, Atletico Madryt, a ci w ostatnich 10 minutach spotkania zapewnili sobie trzy punkty w pojedynku z Osasuną.

Arcyważne zwycięstwo Atletico Madryt

Mało brakowało do tego, żeby Atletico Madryt, na jeden mecz przed końcem sezonu, straciło prowadzenie w tabeli La Liga. Podopieczni Diego Simeone stracili bowiem 76. bramkę w spotkaniu z Osasuną i na 14 minut przed zakończeniem pojedynku, przy prowadzeniu Realu w meczu z Bilbao, znajdowali się o jeden punkt za Królewskimi. Wszystko zaczęło się zmieniać w 82. minucie. Bramkę na 1:1 strzelił, wprowadzony lekko ponad kwadrans wcześniej na boisko, Renan Lodi. Sześć minut później gola, finalnie dającego zwycięstwo, zdobył były zawodnik Barcelony, Luis Suarez.

Do końca sezonu w hiszpańskiej La Lidze pozostała jedna kolejka. 23 maja Atletico Madryt zawalczy o tytuł w meczu z Realem Valladolid. Tego samego dnia swoją batalię odbędą zawodnicy Zinedina Zidana, jednak w przypadku wygranej Rojiblancos, wynik spotkania Realu Madryt nie będzie miał żadnego znaczenia i to podopieczni Diego Simeone sięgną po upragnione mistrzostwo kraju, pierwsze od sezonu 2013/2014.