El. ME: Anglicy pokonali Szwajcarów na wyjeździe

El. ME: Anglicy pokonali Szwajcarów na wyjeździe

Danny Welbeck (fot. Mark Leech / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Anglii w pierwszym meczu grupy E eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej pokonała na wyjeździe Szwajcarów 2:0. Oba trafienia dla "Synów Albionu" zanotował Danny Welbeck.
Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta, a obie bramki padły dopiero po przerwie. Wynik meczu otworzył w 59. minucie Welbeck, który wykorzystał podanie Sterlinga.

Długo wydawało się, że mecz zakończy się właśnie takim wynikiem, ale po raz drugi na listę strzelców w doliczonym czasie gry wpisał się Welbeck. Tym razem asystował mu Lambert.

Wynik może być zaskoczeniem - Anglicy podczas mundialu zajęli w swojej grupie ostatnie miejsce i zdobyli jeden punkt, a Szwajcarzy po dogrywce ulegli Argentyńczykom 0:1 w 1/8 finału.