LM: Juventus lepszy od Borussii, kontuzja Piszczka

LM: Juventus lepszy od Borussii, kontuzja Piszczka

Łukasz Piszczek (fot. SZYMON GORSKI / PRESSFOCUS / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Juventu Turyn pokonał Borussię Dortmund 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie kontuzji doznał Łukasz Piszczek.
Wynik meczu otworzył już w 13. minucie Tevez, który wykorzystał błąd Weidenfellera i po podaniu Moraty trafił do siatki. Goście odpowiedzieli już pięć minut później - Chiellini na własnej połowie poślizgnął się, a futbolówkę przejął Reus i pokonał sam na sam Buffona.

W 43. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, kiedy Pogba posłał świetne podanie do Moraty, który z kolei zakończył akcję. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Mecz pechowo zakończył się dla Łukasza Piszczka. Reprezentant Polski został sfaulowany przez Paula Pogbę w 30. minucie. Zwijający się z bólu i trzymający się za staw skokowy Polak do gry już nie wrócił. Zmienił go Ginter. Jakub Błaszczykowski rozegrał ostatni kwadrans.

Rewanż odbędzie się 18 marca w Dortmundzie.