Barcelona już z podwójną koroną. Niesamowity gol Messiego!

Barcelona już z podwójną koroną. Niesamowity gol Messiego!

Zawodnicy FC Barcelony po końcowym triumfie (ZUMA/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
FC Barcelona w finale Pucharu Króla pokonała Athletic Bilbao 3:1 i zdobyła Puchar Króla. Ozdobą spotkania była bramka Leo Messiego, który minął czterech rywali i otworzył wynik meczu. Katalończycy zdobyli w tym sezonie już mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla. Przed nimi jeszcze finał Ligi Mistrzów.
Gospodarze meczu (finał odbywał się na Camp Nou)  kontrolowali sytuację na murawie od pierwszej minuty, ale brakowało im skuteczności. W 10. minucie po świetnym dograniu do bramki trafił co prawda Neymar, ale był na spalonym.

Aby otworzyć wynik meczu był więc potrzebny błysk Messiego. Genialny Argentyńczyk w 20. minucie w swoim stylu wystartował z piłką ze środka boiska, minął czterech rywali i posłał piłkę do siatki tuż przy bliższym słupku. W 37. minucie było już 2:0. Rakitić posłał prostopadłą piłkę w pole karne do Suareza, a ten podał do Neymara, który uderzył do pustej bramki.

Po przerwie gospodarze kontrolowali spotkanie, a na kwadrans przed końcem spotkania na 3:0 podwyższył Messi. Argentyńczyk wykorzystał gapiostwo obrońców z Bilbao, wyprzedził ich i po dośrodkowaniu z bliska trafił do siatki.

Gości było jednak stać na trafienie honorowe - w 80. minucie głową do bramki Blaugrany trafił Inaki Williams.

Jeszcze jeden cel

Drużyna Luisa Enrique dorzuciła więc do mistrzostwa krajowy puchar. Przed Katalończykami ostatni cel w tym sezonie - sobotni finał Champions League i potrójna korona.