Ekstraklasa reaguje na zdarzenia z Wrocławia. Chodzi o rzuconą butelkę

Ekstraklasa reaguje na zdarzenia z Wrocławia. Chodzi o rzuconą butelkę

Bramkarz Pogoni Szczecin Valentin Cojocaru
Bramkarz Pogoni Szczecin Valentin Cojocaru Źródło:PAP / Maciej Kulczyński
Pogoń Szczecin wygrała ze Śląskiem Wrocław 1:0 w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Liga po spotkaniu opublikowała komunikat dot. rzuconej butelki w kierunku bramkarza szczecinian.

Śląsk Wrocław przystępował do rundy wiosennej z perspektywy lidera, czym sprawił niemałe zaskoczenie. Ekipa Jacka Magiery radziła sobie bardzo dobrze i chcę podtrzymać dyspozycję również w najbliższych miesiącach. W drugą część sezonu ekipa ze stolicy województwa dolnośląskiego wchodzi z minimalnym falstartem. Porażka 0:1 przed własną publicznością to być może nie koniec problemów trzykrotnego mistrza Polski.

Komisja Ligi reaguje na zdarzenia z meczu Śląska z Pogonią

Choć na przestrzeni całego spotkania Śląsk wypracował sobie więcej sytuacji bramkowych, a także miał większe posiadanie piłki, to finalnie goście zeszli do szatni w lepszych humorach. Gol Fredrika Ulvestada z 72. minuty dał im trzy punkty. Po meczu więcej mówiło się o kontrowersjach pozasportowych niż o samym aspekcie sportowym.

Prowadzący spotkanie Szymon Marciniak musiał przerwać mecz, gdy w 57. minucie odpalono pirotechnikę z sektora gości. Kilkanaście minut później Pogoń zdobyła bramkę, co wywołało duże emocje w kibicach gospodarzy.

Niedługo później w stronę bramkarza gospodarzy Valentina Cojocaru poleciał przedmiot. Marciniak znów przerwał mecz, po skandalicznym zachowaniu jednego z kibiców siedzącego w sektorze najzagorzalszych kibiców Śląska. Jak pokazały powtórki, w stronę Rumuna poleciała butelka. Co prawda, wydaje się, że nie trafiła w zawodnika, ale sam fakt jest wystarczająco oburzający.

Po nerwowych minutach, które piłkarze spędzili poza murawą, wrócono do spotkania i dokończono takowe. Niemniej pomeczowy komunikat Ekstraklasy zdaje się mówić, że sprawa nie zostanie momentalnie zapomniana.

„Ekstraklasa SA informuje, że w poniedziałek 12 lutego o godz. 16:00 odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi ws. incydentu mającego miejsce w meczu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin, w wyniku którego bramkarz Pogoni został uderzony butelką w plecy. Komisja Ligi podejmie i zakomunikuje decyzje po przeanalizowaniu raportu delegata meczowego PZPN” – poinformowała liga na swojej stronie internetowej.

Śląsk Wrocław walczy o mistrzostwo Polski

Śląsk Wrocław spadł na drugie miejsce w tabeli, lecz ma tyle samo punktów co pierwsza Jagiellonia Białystok. Pogoń Szczecin obecnie jest piąta.