Świetne wieści dla kibiców Legii Warszawa. Chodzi o rewanż z KF Drita!

Świetne wieści dla kibiców Legii Warszawa. Chodzi o rewanż z KF Drita!

Legia Warszawa
Legia Warszawa Źródło: PAP / Leszek Szymański
Tylko Legia Warszawa dała radę wygrać swój mecz w europejskich pucharach. Teraz pojawiła się świetna wiadomość dla kibiców stołecznej drużyny. Kibice będą zadowoleni.

Eliminacje do europejskich pucharów weszły w decydującą fazę. Jagiellonia Białystok walczy z holenderskim Ajaxem Amsterdam w IV rundzie eliminacji Ligi Europy, Wisła Kraków w IV rundzie el. do Ligi Konferencji Europy z belgijskim Cercle Brugge, tak samo jak Legia Warszawa, która mierzy się z kosowską KF Dritą Gnjilane.

Ciężki dzień polskich klubów w eliminacjach do europejskich pucharów

Niestety silniejsze zespoły zweryfikowały mistrzów Polski i zdobywców Pucharu Polski. Biała Gwiazda poległa 1:6 z Cercle Brugge, a Duma Podlasia 1:4 z Ajaxem Amsterdam. Jagiellonia Białystok zaczęła bardzo dobrze, od gola Diegueza w 5. minucie, a Angel Rodado zdobył honorową bramkę dla Wisły Kraków w 84. minucie.

Najwięcej radości polskim kibicom przyniosła Legia Warszawa, która pokonała 2:0 Dritę po trafieniach Kramera i Guala. Te drużyny mierzyły się ze sobą w 2020 roku i padł wówczas taki sam wynik!

Eliminacje do Ligi Konferencji Europy: Dobre wieści dla kibiców Legii Warszawa

Teraz w związku z rewanżowym meczem Legii Warszawa pojawiły się świetne wieści. Mecz, który zaplanowano na czwartek 29 sierpnia, o godzinie 20:00 w Kosowie będzie transmitowane w Telewizji Polskiej. O wszystkim poinformował Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport.

„Rewanżowe spotkanie ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Dritą a Legią Warszawa będzie transmitowane wyłącznie w TVP Sport. Zapraszamy w czwartek 29 sierpnia o 20:00” – czytamy.

W tym spotkaniu nie będzie mógł wystąpić Hasan Gomda, który już w 31. minucie został wyrzucony z boiska. Defensor pochodzący z Ghany sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala. W tej sytuacji pomógł VAR. Sędzia podbiegł do monitora i zamiast żółtej kartki pokazał czerwony kartonik.