Były reprezentant wymienił błędy Sousy. Wskazał też największe rozczarowanie

Kamil Kosowski
Kamil Kosowski Źródło:Newspix.pl / Łukasz Grochala/CYFRASPORT
Reprezentacja Polski wygrała 4:1 z Albanią, chociaż wynik spotkania był o wiele lepszy, niż gra Biało-Czerwonych. Kamil Kosowski w felietonie dla „Przeglądu Sportowego” ocenił mecz naszych reprezentantów, krytykując przy okazji decyzje podejmowane przez Paulo Sousę.

Styl gry reprezentantów Polski w spotkaniu z Albanią pozostawiał wiele do życzenia, ale podopiecznym Paulo Sousy ostatecznie udało się wygrać aż 4:1. Kamil Kosowski w pomeczowym felietonie dla „Przeglądu Sportowego” ocenił, że w pierwszej połowie to rywale byli lepsi. „Potrafili wyrównać, ale przede wszystkim narzucić styl gry i stworzyć okazje” – napisał były reprezentant Polski.

„Niezrozumiała zmiana”

Kosowski ocenił, że w ciągu pierwszych 45 minutach zawodzili wszyscy poza Robertem Lewandowskim, Adamem Buksą i Przemysławem Frankowskim. Jego zdaniem „na boisku panował chaos”. „Dlaczego za Bereszyńskiego wszedł Dawidowicz, a Kędziora siedział na ławce? Przez to nie było prawdziwego wahadłowego” – ocenił. Były piłkarz skrytykował także posadzenie Frankowskiego na ławce stwierdzając, że była to „niezrozumiała zmiana”.

Według Kosowskiego gra Biało-Czerwonych opiera się na improwizacji i umiejętnościach indywidualnych. „Nie zatrudniono trenera z Portugalii, aby nauczył nas strzelać głównie po stałych fragmentach gry” – przekonywał.

Były reprezentant krytycznie odniósł się nie tylko do zmian przeprowadzanych przez Sousę czy stylu gry, ale również postawy Jakuba Modera. „Myślałem, że im dłużej będzie w kadrze, tym bardziej błyszczeć” – stwierdził Kosowski. „Miał szansę, by pokazać, a nie oddał żadnego strzału z dystansu, choć powinien być widoczny” – dodał.