Marek Jóźwiak dla „Wprost” po meczu Polska – Meksyk: „Musimy być otwarci”

Marek Jóźwiak dla „Wprost” po meczu Polska – Meksyk: „Musimy być otwarci”

Meksyk – Polska
Meksyk – Polska Źródło:PAP/EPA / Noushad Thekkayil
Reprezentacja Polski zremisowała w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata w Katarze z Meksykiem 0:0. Biało-Czerwoni myślą o kolejnym meczu z Arabią Saudyjską, która sensacyjnie pokonała Argentynę 2:1. Były reprezentant naszego kraju, Marek Jóźwiak w rozmowie z „Wprost” wskazał, co będzie konieczne do triumfu nad liderami grupy C oraz wyciągnął wnioski z minionego spotkania.

zdecydował się na grę czwórką obrońców, piątką pomocników i  w roli wysuniętego napastnika. Selekcjoner obrał taktykę pod styl gry przeciwników i mimo wyraźnej przewagi piłkarzy z Ameryki Środkowej, udało się zremisować mecz. Co prawda, Polacy mogli je wygrać, ponieważ sędzia podyktował rzut karny na naszą korzyść, którego nie wykorzystał kapitan . Marek Jóźwiak widzi kilka pozytywów z naszej gry oraz wskazał największego wygranego meczu z Meksykiem.

Mundial 2022. Marek Jóźwiak: „Lozano musiał uciec na lewą stronę”

Były obrońca reprezentacji Polski przyznał, że zarówno przed meczem, jak i po pierwszej połowie trudno było spodziewać się zwycięstwa Biało-Czerwonych, a niewykorzystany karny przez Roberta Lewandowskiego postawił „kropkę nad i”. Zdaniem Marka Jóźwiaka najlepszym zawodnikiem spotkania z Meksykiem był , którego skuteczne interwencje mocno przyczyniły się do wywalczenia punktu.

– Bartosz Bereszyński był najlepszym zawodnikiem meczu. Tym, co cechowało Bartka, był bardzo czysty odbiór i blokowanie Lozano, który nie mógł sobie z nim poradzić, dlatego w drugiej połowie przeszedł na lewą stronę i grać na Matty'ego Casha. Bardzo dobry mecz Bartka. Wyróżniał się dynamiką, szybkością i reakcją. Początek miał niepewny, ale potem był bezbłędny. Z linii defensywnej był zdecydowanie najlepszy. Dobrze spisał się też Wojciech Szczęsny, któremu zazwyczaj te pierwsze mecze turniejowe nie wychodziły, a dzisiaj był skoncentrowany i pełen pracy – powiedział Marek Jóźwiak.