Jose Mourinho stanął w obronie Polaka. Mocne słowa szkoleniowca

Jose Mourinho stanął w obronie Polaka. Mocne słowa szkoleniowca

Jose Mourinho
Jose MourinhoŹródło:Newspix.pl / ZUMA
AS Roma zdecydowanie wygrała derby Rzymu z Lazio. Przez większość spotkania na boisku przebywał Nicola Zalewski, który po poprzednim meczu ligowym był ostro krytykowany przez rzymską prasę. Na pomeczowej konferencji prasowej Portugalczyk odniósł się do postawy reprezentanta Polski.

AS Roma i Lazio zmierzyły się ze sobą w niedzielę 20 marca w derbach Rzymu. Oba stołeczne kluby walczą o grę w europejskich pucharach w sezonie 2022/23. Zwycięstwo podopiecznych Jose Mourinho dało im obecnie 5. miejsce w tabeli, choć należy pamiętać, że 6. w zestawieniu Atalanta ma jedno spotkanie do rozegrania więcej.

Derby Rzymu. Pierwsza połowa ustawiła wynik

Strzelanie w derbach Rzymu rozpoczął Tammy Abraham już w 1. minucie. Kolejne trafienie również należało do reprezentanta Anglii, który po transferze do Włoch z Chelsea otrzymał drugie życie i stał się czołowym zawodnikiem stołecznej drużyny. Na pięć minut przed przerwą prowadzenie zwiększył Lorenzo Pellegrini. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:0 dla podopiecznych Jose Mourinho.

W derbach grał reprezentant Polski Nicola Zalewski, który kolejkę wcześniej nie zaprezentował się dobrze w meczu z Udinese. Na pomeczowej konferencji prasowej do postawy Biało-Czerwonego odniósł się Jose Mourinho, który nie ukrywał zadowolenia z występu 19-letniego piłkarza. Portugalczyk nawiązał do sytuacji po poprzednim meczu. – Nicola ma 19 lat, jest w klubie, odkąd był dziewięciolatkiem. Po paru problemach w Udine, po trudnym dla nas meczu wy, rzymska prasa, zmasakrowaliście chłopaka. Jeśli byłbym gównianym trenerem, który ulega presji mediów, Nicola już by więcej nie zagrał. I tacy są właśnie dziennikarze w Rzymie – Mourinho podsumował stołeczną prasę Włoch.

Mourinho posunął się w krytyce dziennikarzy dalej, chwaląc przy okazji Polaka. – Dziś Nicola rozegrał wspaniały mecz. Wielu z was schowa język za zębami i grzecznie wróci do domu – zakończył temat legendarny włoski szkoleniowiec.