Real Madryt - FC Barcelona

Real Madryt - FC Barcelona

Ronaldo walczy o piłkę z Mascherano (fot. newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Real Madryt zremisował z FC Barceloną 1:1 w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla. Wynik meczu otworzył w 50. minucie Fabregas. W 81. minucie wyrównał Varane. Katalończycy kontrolowali spotkanie i stworzyli sobie kilka stuprocentowych sytuacji, ale wszystkie zmarnowali. Real zdołał wykorzystać nieskuteczność rywali i wyrównał.
 90+4 min.
Po tym rzucie rożnym też nic się nie wydarzyło. Sędzia kończy mecz. Wynik zdecydowanie powinien bardziej cieszyć Real - Katalończycy zmarnowali kilka niemożliwych do zmarnowania sytuacji. Choć i Real miał swoje.
 90+3 min.
Rzut rożny dla Realu. Alves w ostatniej chwili zdjął piłkę Carvalho. Będzie jeszcze jeden korner.
 90 min.
Sędzia dolicza 3 minuty.
 89 min.
Żółta kartka dla Xabiego Alonso.
 89 min.
Alba! Wystartował do piłki i uderzył z 10 metrów. Lopez przeniósł ją nad poprzeczką.
 86 min.
Żółta kartka dla Puyola.
 85 min.
Thiago zmienia Fabregasa.
 84 min.
Barcelona rzuca się do ataku. Dla niej to słaby wynik - Real jest osłabiony, a goście zmarnowali dzisiaj przynajmniej trzy doskonałe okazje.
 82 min.
Gol dosłownie z niczego! Zwykłe dośrodkowanie w pole karne, Varane główkuje pomimo potrójnego krycia, piłka kozłuje przed bramką i wpada do bramki nad Pinto!
 81 min.
GOOOOOOOOOOOOL! VARANE!
 80 min.
Messi startuje do piłki i zderza się z Lopezem. Gola nie ma.
 79 min.
Messi umieszcza piłkę w siatce - ale był na spalonym.
 76 min.
Alexis zmienia Pedro, który zmarnował dwustuprocentową sytuację! Czy to zemści się na Blaugranie dzisiaj lub w rewanżu?
 73 min.
NIEMOŻLIWE! Jak to nie wpadło! Rozpędzony Pedro dostał piłkę na połowie Realu, wyprzedził wszystkich obrońców, pokonał sam na sam Lopeza i... strzelił obok słupka!
 72 min.
Żółta kartka dla Alvesa za faul na Ronaldo.
 70 min.
Fabregas! Doskonała okazja! Alves dobiegł do piłki w pole karne i wycofał ją do Fabregasa. Ten jednak uderzył minimalnie nad poprzeczką!
 67 min.
Pique ratuje Barcelonę! Fantastyczna interwencja obrońcyy po błyskawicznej kontrze Realu. Oezil wyłożył piłkę Ronaldo na czwarty metr - wślizgiem zatrzymał go właśnie Pique.
 66 min.
W faulach jest... 15:1 dla Realu. Jedyny faul Blaugrany miał miejsce w pierwszej minucie meczu.
 65 min.
Potężne gwizdy na stadionie Realu. Barcelona coraz łatwiej gra swoją tiki-takę.
 63 min.
Higuain zmienia Benzemę.
 62 min.
Mecz jest coraz bardziej otwarty - piłkarze swobodnie przedostają się z jednej połowy na drugą.
 60 min.
NIE MA GOLA! Ależ pomylił się Ronaldo! Essien głęboko dograł piłkę w pole karne, a Portugalczyk uderzył głową centymetry od słupka.
 57 min.
Fatalny błąd sędziów! Messi ruszył na bramkę i znalazłby się w sytuacji sam na sam z Lopezem - ale sędzia odgwizdał spalonego. Powtórki wykazały, że Argentyńczyk nie był na spalonym - był pół metra przed ostatnim obrońcą! To byłaby pewna sytuacja.
 56 min.
Kolejna doskonała okazja dla Barcelony. Fabregas ścigał się po piłkę z Varanem, ale zabrakło mu zdecydowania. Już w polu karnym piłkę wybił obrońca gospodarzy.
 53 min.
Przewaga Katalończyków rośnie. Czy padnie druga bramka?
 50 min.
Callejon złamał linię obrony i Fabregas nie nadział się na pułapkę. Fabregas sam na sam nie dał szans Lopezowi!
 50 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! FABREGAS!
 48 min.
Blaugrana wpada w pole karne Realu. Goście wymieniają jednak o jedno podanie za dużo i marnują okazję.
 47 min.
Benzema! Dostaje dobrą piłkę, zbiega do środka pola karnego i uderza nad poprzeczką.
 46 min.
Wracamy do gry. W pierwszej połowie 2:2 w doskonałych sytuacjach. Ale bramek nie ma. Jak będzie teraz?
 45+1 min.
Przerwa. Bez bramek do przerwy w El Clasico - dawno już tak nie było.
 45+1 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Kontry "Królewskich" są dzisiaj zadziwiająco... mało skuteczne. Brakuje ostatniego, dokładnego podania. Piłka najczęściej kończy w rękach Pinto.
 42 min.
Teraz kartka już jest - dla Callejona.
 41 min.
Zaczynają się przepychanki na boisku. Alves i Alonso już mają dostać po kartce, ale do sędziego podbiega Puyol i... namawia go do zmiany decyzji. Skutecznie.
 38 min.
Pod koniec pierwszej połowy ponownie rośnie przewaga Królewskich.
 35 min.
Gorąco pod bramką Barcelony! Callejon wystartował do prostopadłego podania i wbił piłkę pod bramkę. Tam zderzyło się kilku piłkarzy i Pinto, który ucierpiał w tym starciu.
 35 min.
Rzut rożny dla Realu. Pinto piąstkuje.
 32 min.
Messi uderza pół metra nad poprzeczką. Grę od bramki wznowi Lopez.
 32 min
Faul na Alvesie tuż przed polem karnym. Będzie okazja dla Messiego na strzał lewą nogą.
 30 min.
Doskonałe, długie podanie do Callejona. Ten jednak źle przyjął piłkę i przejął ją Pinto.
 27 min.
BENZEMA! Kolejna doskonała okazja. Dostał piłkę na granicy pola karnego, wpadł w szesnastkę i od razu uderzył. Tuż obok słupka.
 24 min.
XAVI! Jak to nie wpadło! Idealna sytuacja dla Blaugrany. Carvalho za słabo podał do bramkarza i piłkę przejęli goście. Xavi dostał futbolówkę kilka metrów od bramki i od razu uderzył. Lopeza nie było w bramce, ale na linii stanął... Varane. I poradził sobie - Xavi uderzył prosto w niego.
 21 min.
XAVI! POPRZECZKA! Świetne uderzenie Hiszpana z rzutu wolnego.
 19 min.
Ronaldo o włos od bramki! Barcelona straciła piłkę na swojej połowie, Benzema zbiegł do linii końcowej i dośrodkował - odrobinę za wysoko dla CR7.
 16 min.
Żółta kartka dla Carvalho.
 14 min.
Barcelona jest coraz groźniejsza. Z początku przeważał Real, ale teraz lepsze okazje wypracowują sobie goście.
 13 min.
Ależ doskonała okazja Jordiego Alby! Iniesta wyłożył mu świetną piłkę w pole karne. Obrońca wpadł w szesnastkę i uderzył z woleja sam na sam z Lopezem. Nie trafił jednak w bramkę.
 11 min.
Fabregas dostaje piłkę w polu karnym Realu. Nie jest jednak w stanie oddać porządnego strzału.
 9 min.
Korner słabo wykonany - gra wraca do środka boiska.
 9 min.
Essien naciera prawym skrzydłem. Próbuje dośrodkować. Piłka odbija się rykoszetem i niemalże spada Pinto za kołnierz. Będzie rzut rożny.
 7 min.
Real gubi się w połowie boiska i Messi rozpędza się z piłką. Pedro był jednak na spalonym i gdy dostał futbolówkę - sędzia przerwał grę.
 5 min.
Barcelona próbuje skonstruować pierwszy atak pozycyjny. Póki co goście szybko tracą piłkę.
 2 min.
Ronaldo! Świetny strzał ponad murem. Pinto z ledwością odbił piłkę.
 1 min.
I już żółta kartka dla Pique! Barca straciła piłkę na własnej połowie i obrońca Blaugrany musiał zatrzymać Ronaldo. Będzie rzut wolny z 17 metrów.
 1 min.
Gramy!
 20:57
Zawodnicy wychodzą na murawę.
 20:55
W Madrycie jest 10 stopni C. Za chwilę początek meczu.

Początek relacji NA ŻYWO o godzinie 21:00.
Gdyby spojrzeć w tabelę ligową hiszpańskiej ekstraklasy to wydaje się, że FC Barcelona nie ma prawa przegrać tego spotkania. Real Madryt ma przecież aż piętnaście punktów straty w tabeli i to już na półmetku sezonu. Tak postawić sprawę mogłaby jedynie osoba niezainteresowana futbolem. Derby rządzą się zawsze własnymi prawami. A te najważniejsze w Hiszpanii - pomiędzy Realem i Barceloną - szczególnie.

Dla "Królewskich" to być może największa szansa na jakiekolwiek trofeum w tym sezonie. Zwycięzca tego dwumeczu prawdopodobnie wygra i finał Copa del Rey. Ligę przecież (nie oszukujmy się) wygra Blaugrana - tylko kataklizm mógłby ją pozbawić czwartego tytułu mistrzowskiego w ciągu pięciu lat. Triumf w Lidze Mistrzów to wyzwanie znacznie większe niż pojedynek z katalońską drużyną. Wymaga więcej czasu i więcej dobrych spotkań - zwłaszcza, że zespół Jose Mourinho już w 1/8 finału zmierzy się z Manchesterem United. Rewanżowe spotkanie z angielskim klubem - jeżeli Realowi nie uda się doprowadzić do zmian w terminarzu - odbędzie się zaraz po... dwóch meczach z rzędu z Dumą Katalonii: w lidze i rewanżu w Copa del Rey.

Real do spotkania przystąpi bardzo osłabiony. Z powodu kontuzji lub nadmiaru kartek na boisku nie zobaczymy Casillasa, Coentrao, Di Marii, Pepego i Ramosa. Na dodatek, jeżeli Ronaldo dzisiaj otrzyma żółtą kartkę - nie zagra w rewanżu. Osłabiona jest jednak również FC Barcelona - jej zabraknie trenera. Tito Vilanova nie wróci na to spotkanie z Nowego Jorku, gdzie leczy swoją chorobę nowotworową. Zapewne obejrzy je w telewizji, a w jego zastępstwie drużynę poprowadzi Jordi Roura.

Forma obu zespołów jest - co dość zaskakujące - swojego rodzaju niewiadomą. Real w pierwszej części sezonu punkty gubił regularnie. Zdarzały mu się mecze tak bezbarwne jak remis 0:0 z Osasuną, którą Blaugrana w weekend rozbiła 5:1. Teraz "Królewscy" wyglądają jednak jak drużyna na fali. Z kolei Barcelona - która punktowała kolejnych rywali przez całą rundę jesienną - złapała zadyszkę: zaliczyła remis z Malagą w Pucharze Króla i pierwszą ligową porażkę z Realem Sociedad. Ostatnie wygrane mecze (rewanż z Malagą, Osasuna) świadczą jednak o tym, że kryzys jest już być może za drużyną.

Wszystko jak zwykle i tak zweryfikuje murawa - dzisiaj ta na Santiago Bernabeu. Poza tym w Gran Derbi nawet piłkarze bez formy grają lepiej - to jedna z największych prawd o tym futbolowym święcie.