FC Barcelona - Real Madryt

FC Barcelona - Real Madryt

Messi walczy o piłkę z Varanem (fot. Cid-Fuentes Cebolla / ALFAQUI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał FC Barcelonę 3:1 (1:0) w meczu półfinałowym Pucharu Króla i awansował do finału rozgrywek. W ten sposób mistrzom Hiszpanii udał się rewanż za zeszły sezon, kiedy górą byli Katalończycy. Dwie bramki dla Realu zdobył Ronaldo, a trzeciego gola strzelił Varane. Honorowe trafienie dla Blaugrany zanotował Jordi Alba.
 90+3 min.
Koniec! Real Madryt dawno tak nie upokorzył FC Barcelony! "Królewscy" zagrają w finale Copa del Rey, a rywala poznają jutro. Katalończykom zostaje pewny triumf w lidze.
 90 min.
Sędzia dolicza 3 minuty.
 89 min.
Świetny przerzut w pole karne do rozpędzonego Jordiego Alby. Hiszpan uderza z pierwszej piłki w długi róg i trafia do siatki.
 89 min.
GOOOOOOOOOOOL! JORDI ALBA!
 88 min.
Świetna klepka gospodarzy. W ataku niespodziewanie się jednak znalazł Pique - i akcji nie wykończył.
 85 min.
Zaczynają się przepychanki - w roli głównej Pepe i Busquets. Sędzia rozpędza zgromadzenie, kartek nie ma.
 84 min.
Essien zmienia Xabiego Alonso.
 83 min.
Kolejna błyskawiczna kontra Realu. Ronaldo uderza z ostrego kąta, Pinto wybija poza boisko.
 79 min.
Pepe zmienia Oezila.
 78 min.
Tello w dobrej sytuacji jest na spalonym, ale Lopez i tak broni jego strzał.
 77 min.
Rzut rożny dla Katalończyków i znowu nic. Gospodarze już chyba są pogodzeni ze swoim losem. Ale kibice ich wspierają jak nigdy.
 73 min.
Thiago wchodzi za Xaviego.
 72 min.
Pedro zmienia Tello.
 70 min.
Callejon zmienia Higuaina.
 68 min.
Rzut rożny dla Królewskich. Rzut rożny i świetny strzał głową młodego piłkarza gości!
 68 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! VARANE!
 65 min.
Barcelona wciąż bez pomysłu. Gospodarze nie wykorzystali swoich okazji przez kilka pierwszych minut, a teraz jest coraz gorzej.
 63 min.
Pedro wywraca się w polu karnym po raz drugi - tym razem sędzia słusznie jedenastki nie odgwizduje.
 60 min.
Sytuacja Katalończyków jest już dramatyczna. Blaugrana - jeżeli chce awansować - potrzebuje trzech bramek.
 57 min.
Klasyczna kontra Realu! Nieudana akcja Xaviego i Messiego. Piłka szybko trafia do Di Marii, który oszukuje Puyola i podaje do Ronaldo. Ten umieszcza piłkę w pustej bramce!
 57 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! RONALDO!
 52 min.
Ależ fura szczęścia po stronie Realu! Totalne oblężenie bramki Lopeza! Trzy strzały w ciągu kilkunastu sekund - dwa odbite od obrońców, jeden obroniony przez Lopeza.
 48 min.
Ronaldo walczy z Alvesem pod linią końcową. Po raz drugi przegrywa pojedynek, a od bramki zacznie Pinto.
 46 min.
Druga połowa - gramy.
 45+1 min.
Przerwa. Barcelona prowadziła grę, ale to Real prowadzi po fatalnym błędzie Gerarda Pique!
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 43 min.
Rzut rożny dla Katalończyków. Od bramki zacznie Lopez po faulu w ataku.
 40 min.
Żółta kartka dla Puyola.
 39 min.
MESSI! Mocny strzał przy ziemi tuż obok słupka.
 37 min.
Żółta kartka dla Arbeloi i rzut wolny dla Katalończyków z 18 metrów.
 34 min.
Zadziwiająca interwencja sędziego! Xabi Alonso dosłownie staranował Pedro w polu karnym, ale arbiter nie zareagował!
 32 min.
Ponad pół godziny za nami. Na ten moment w finale są Los Blancos. Gospodarze już nie mają takich okazji jak na początku spotkania.
 28 min.
Iniesta uderza z linii 16 metrów - sporo od bramki.
 27 min.
Messi tańczy z piłką 20 metrów od bramki, ale tak jak w meczu z AC Milanem, pod dużym kryciem nie jest w stanie nic stworzyć.
 23 min.
Real nie czeka na własnej połowie - mistrzowie Hiszpanii szukają drugiej bramki.
 21 min.
Ronaldo uderza z dystansu lewą nogą - znowu słabo.
 18 min.
Rzut wolny z 30 metrów. Ronaldo uderza... delikatnie gorzej niż z jedenastu metrów.
 16 min.
Rzut rożny dla Barcelony - Sergio Ramos wybija piłkę. Gospodarze zaczęli ostro, ale rzeczywistość okazała się dla nich bardzo brutalna!
 13 min.
GOOOL! RONALDO! Pewny strzał w lewy róg bramki!
 12 min.
Faul Pique na Ronaldo i żółta kartka.
 12 min.
RZUT KARNY DLA REALU!
 11 min.
Sytuacja powoli się uspokaja. Królewscy przetrwali dziesięć pierwszych wyjątkowo gorących minut dla nich.
 9 min.
Barcelona jest totalnie napompowana - porażka z AC Milanem wyraźnie weszła na ambicję gospodarzom.
 7 min.
Strzał Fabregasa z dystansu - Diego Lopez pewnie broni.
 6 min.
Pierwsza okazja Realu - ale Ronaldo był na spalonym.
 4 min.
Świetne dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego. Puyol blisko okazji strzeleckiej, a goście póki co jak dzieci we mgle!
 3 min.
Szalony pressing Katalończyków od samego początku. Zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie!
 2 min.
MESSI! TO JUŻ MÓGŁ BYĆ GOL! Fenomenalny początek Blaugrany! Pedro zakręcił Coentrao w polu karnym i dograł do Messiego. Ten uderzył na dalszy słupek i pomylił się o centymetry!
 1 min.
Iniesta już uderza - obok bramki.
 1 min.

Pinto, Alba, Puyol, Piqué, Alves, Busquets, Xavi, Cesc, Iniesta, Messi, Pedro

Real Madryt: D.Lopez, Arbeloa, Ramos, Varane, Coentrao, Alonso, Oezil, Khedira, Di Maria, Higuain, Ronaldo

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 21:00.
Obie drużyny w zeszły weekend z problemami ograły swoich ligowych przeciwników. Real, który już przyzwyczaił do słabej gry w tym sezonie Primera Division, wymęczył zwycięstwo na wyjeździe z Deportivo La Coruna, a Ronaldo - oszczędzany na dzisiejszą potyczkę - zaczął mecz na ławce rezerwowych. "Królewscy" wygrali tamto spotkanie 2:1, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie Gonzalo Higuain.

Podobnie było jednak w stolicy Katalonii: FC Barcelona musiała siłą wydrzeć trzy punkty z rąk piłkarzy Sevilli, którzy objęli prowadzenie w pierwszej połowie. Dopiero bramki Villi i Messiego z drugiej odsłony meczu dały gospodarzom zwycięstwo. Spotkanie z Sevillą bardzo dobrze pokazało swojego rodzaju kryzys, w którym tkwi katalońska drużyna. Owszem, wicemistrzowie Hiszpanii do tego meczu nie przystąpili w najsilniejszym składzie, jednak na Camp Nou nie zwykło to być dla nich przeszkodą w rozbijaniu kolejnych rywali.

Barcelona - biorąc pod uwagę rundę jesienną w jej wykonaniu - gra obecnie fatalnie. W pierwszej połowie sezonu w lidze Katalończycy na osiemnaście spotkań nie wygrali tylko jednego - zakończonego remisem z "Królewskimi". Wydawało się, że rekord punktowy ustanowiony przez Real w zeszłym sezonie ligowym jest zagrożony. Nadal jest - ale jego pobicie nie jest już tak oczywiste. Na wiosnę Blaugrana potknęła się już w lidze dwukrotnie - przegrała z Realem Sociedad i zremisowała z Valencią.

Dodatkowo nie możemy zapominać oczywiście o największym z potknięć - dotkliwej porażce z AC Milanem na San Siro w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przegrana 0:2 stawia piłkarzy katalońskiej drużyny w ekstremalnie trudnej sytuacji przed rewanżem. Ostatni raz Blaugrana nie doszła do półfinału Ligi Mistrzów w sezonie 2006/2007! Sytuacja jest trudna dla Katalończyków zwłaszcza dlatego, że w ich obronie - tak jak na początku sezonu - straszy wielka dziura. FC Barcelona od jedenastu spotkań nie może zakończyć gry z czystym kontem. To stawia ją w trudnym położeniu zarówno przed meczem z AC Milanem, jak i spotkaniem z Realem.

Problemy w obronie mogą dzisiaj dać awans Realowi, który w pierwszym spotkaniu w Pucharze Króla według wielu nie był drużyną równorzędną Blaugranie. Owszem, podopieczni Jose Mourinho tworzyli sobie sytuacje podbramkowe, ale te rywali były znacznie bardziej klarowne. Remis 1:1 był wtedy lepszy dla mistrzów Hiszpanii. Dzisiaj - nawet pomimo straconej u siebie bramki - kilka szybkich kontrataków może dać Los Blancos awans.

Od wyniku dzisiejszego spotkania i dwóch najbliższych prawdopodobnie zależy przyszłość Jose Mourinho na Santiago Bernabeu. W ciągu tygodnia zawodnicy Portugalczyka dwukrotnie zmierzą się z FC Barceloną - w Pucharze Króla i w lidze. Tylko po to, żeby w następny wtorek zagrać rewanżowe spotkanie w Lidze Mistrzów z Manchesterem United. Ten prawdziwie koszmarny terminarz da Mourinho albo odkupienie za przegraną ligę, albo poszukiwania nowej pracy.