Polscy siatkarze wygrali z Chinami i wciąż są w czołówce. Tak prezentuje się tabela Ligi Narodów

Polscy siatkarze wygrali z Chinami i wciąż są w czołówce. Tak prezentuje się tabela Ligi Narodów

Siatkarze reprezentacji Polski
Siatkarze reprezentacji PolskiŹródło:Newspix.pl / Grzesiek Jędrzejewski/058sport.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce dzięki wygranej z Chinami zainkasowała kolejne cenne punkty i wciąż utrzymuje się w czołówce najlepszych zespołów Ligi Narodów. Podpowiadamy, które miejsce zajmują Biało-Czerwoni w tabeli.

Reprezentacja Polski była zdecydowanym faworytem czwartkowego spotkania z Chinami, a swoją siatkarską wyższość udowodniła na parkiecie. Rywale w pierwszym secie wprawdzie wysoko zawiesili poprzeczkę Biało-Czerwonym, ale ci dzięki świetnej postawie Tomasza Fornala w zagrywce odrobili straty i wygrali partię. Kolejne dwa sety również padły łupem aktualnych mistrzów świata, którzy dzięki triumfowi 3:0 zainkasowali cenne trzy punkty.

Liga Narodów. Które miejsce zajmują Polacy?

Podopieczni Nikoli Grbicia po meczu z Chińczykami na pewien czas objęli prowadzenie w tabeli fazy grupowej, ale zostali „zdetronizowani” już następnego dnia, kiedy to Francuzi ograli Brazylijczyków i wrócili na pierwsze miejsce.

Biało-Czerwoni spadli z kolei na drugą lokatę i pozostaną na fotelu wicelidera co najmniej do meczu Włochów z Serbami, którzy zmierzą się w piątek 8 lipca o godz. 20. Jeśli reprezentanci Italii wygrają, wyprzedzą Polaków i Francuzów i z jednym meczem rozegranym więcej zostaną liderami stawki.

W piątek 8 lipca swoje spotkania, oprócz Japończyków, Kanadyjczyków, Włochów i Serbów rozegrają jeszcze Bułgarzy, którzy powalczą o punkty z Holendrami oraz Słoweńcy, których czeka mecz z Iranem.