Zacięta walka o Superpuchar Polski. Mecz pełen zwrotów akcji

Zacięta walka o Superpuchar Polski. Mecz pełen zwrotów akcji

Al-Ko Superpuchar Polski
Al-Ko Superpuchar Polski Źródło: Newspix.pl / Michal Chwieduk / fokusmedia.com.pl
W meczu o AL-KO Superpuchar Polski spotkały się dwie najlepsze drużyny minionego sezonu PlusLigi. Jastrzębski Węgiel, czyli mistrz kraju zmierzył się z wicemistrzem i zdobywcą pucharu – Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Jaki padł wynik?

Warto zaznaczyć, że oba te zespoły spotkały się w finale Tauron Pucharu Polski, ale wówczas górą byli podopieczni Michała Winiarskiego, którzy po raz pierwszy w historii sięgnęli po to trofeum.

Mocne otwarcie Jastrzębskiego Węgla

Przewaga doświadczenia w meczu o Superpuchar Polski jest po stronie Jastrzębskiego Węgla, który dwa razy sięgał po to trofeum. Oba spotkania Pomarańczowi wygrali z ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle – 3:0 w 2021 oraz 3:2 w 2022 roku. Z kolei dla Aluronu CMC Warty Zawiercie będzie to debiut w meczu o tę stawkę.

Od ich ostatniego spotkania wiele się zmieniło, a oba kluby znacząco się wzmocniły. Od początku tego spotkania minimalną przewagę mieli mistrzowie Polski, którzy wyszli na prowadzenie 3:1. Jastrzębianie za sprawą Łukasza Kaczmarka odskoczyli na pięć „oczek” (9:4), co poskutkowało time-outem dla Michała Winiarskiego.

Po tej przerwie Warta Zawiercie odrobiła dwa „oczka”, ale heroiczna pogoń za wynikiem im nie do końca się udała. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21 dla Jastrzębskiego Węgla. Decydujący punkt zdobył Łukasz Kaczmarek bezpośrednio z zagrywki.

Warta Zawiercie odwróciła wynik

Druga partia była już bardziej wyrównana i na minimalne dwupunktowe prowadzenie wyszli zawiercianie. Parę akcji później Karol Butryn popisał się kapitalną serią, najpierw dał swojej drużynie punkt w ataku, a następnie dołożył z zagrywki, dzięki czemu jego zespół odskoczył na wynik 7:10. Tej przewagi Warta nie oddała do końca i wygrała 21:25.

Po przegranym drugim secie coś zacięło się w grze Jastrzębskiego Węgla, co skrzętnie wykorzystywali siatkarze Warty Zawiercie. Mistrzowie Polski popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów, które pozwalały odjeżdżać rywalom. W końcówce seta podopieczni Michała Winiarskiego wyszli na prowadzenie 15:20 i utrzymali je do końca. Ta partia zakończyła się wynikiem 21:25.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia Warty Zawiercie. Podopieczni Michała Winiarskiego prowadzili już dwoma "oczkami" (5:7), ale w pewnym momencie w ich grze coś się zacięło. Dzięki temu Jastrzębksi Węgiel odrobił straty i wyszedł na porwadzenie 11:9. Mistrzowie Polski utrzymali bezpieczną przewagę do końca i wygrali do 19.

W tie-breaku lepsi okazali się siatkarze Warty Zawiercie. Ta partia zakończyła się wynikiem 23:21.

ZAKSA zamieściła zdjęcie Bartosza Kurka. „Nie trenuje”