Skandaliczne zachowanie czołowej tenisistki. Nie okazała szacunku 16-letniej rywalce

Skandaliczne zachowanie czołowej tenisistki. Nie okazała szacunku 16-letniej rywalce

Wiktoryja Azarenka
Wiktoryja Azarenka Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Tegoroczna edycja Miami Open przyniosła już kilka niespodzianek, a z turniejem pożegnała się m.in. Aryna Sabalenka. Do kolejnej rundy nie awansowała również Wiktoryja Azarenka, która jest krytykowana za swoje zachowanie w meczu z 16-letnią rywalką. O zachowaniu Białorusinki stało się na tyle głośno, że ta postanowiła odpowiedzieć wydaniem oświadczenia.

Wiktoryja Azarenka zmagania w Miami Open rozpoczęła od drugiej rundy, w której z małymi problemami pokonała Jekatierinę Aleksandrową. Rozstawiona z numerem 12 zawodniczka na kolejnym etapie turnieju mierzyła się z Lindą Fruhvirtovą i nawet mimo słabszej dyspozycji była faworytką tego spotkania. Czeszka ma bowiem dopiero 16 lat i dopiero stawia pierwsze kroki w seniorskim tenisie.

Miami Open. Wiktoryja Azarenka zeszła z kortu

Fruhvirtova dość nieoczekiwanie wygrała pierwszą partię, pozwalając rywalce na ugranie tylko dwóch gemów. Również w drugim secie Czeszka spisywała się lepiej na korcie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Przy stanie 0:3 Azarenka dość nieoczekiwanie skreczowała i po prostu zeszła z kortu.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nawet w przypadku kontuzji zawodniczki zazwyczaj najpierw proszą o przerwę medyczną i korzystają z pomocy fizjoterapeuty i dopiero później podejmują ewentualną decyzję o poddaniu spotkania. Skandaliczne zachowanie Białorusinki zostało skrytykowane przez kibiców i dziennikarzy, którzy zarzucili 32-latce brak szacunku wobec mniej doświadczonej rywalki. Sama zainteresowana postanowiła odpowiedzieć wydaniem oświadczenia.

Wiktoryja Azarenka wydała oświadczenie

Azarenka podkreśliła w oświadczeniu, że „nie powinna w ogóle wychodzić na kort”. „Ostatnie tygodnie w moim życiu osobistym były wyjątkowo stresujące” – przekazała tenisistka cytowana przez BBC. „Ostatni mecz był dla mnie wyczerpujący, ale chciałam zagrać przed wspaniałą publicznością, która pomogła mi przetrwać pierwszy mecz. Chciałam wyjść i spróbował, ale to był błąd” – dodała. „Zawsze czekam na wyzwania i presję rywalizacji, ale dzisiaj to było za wiele. Muszę wyciągnąć z tego wnioski” – podkreśliła.

Białorusinka przeprosiła fanów za swoje zachowanie podkreślając, że ich wsparcie było jedynym powodem, dla którego w ogóle postanowiła zagrać z Fruhvirtovą. „Chciałabym pogratulowac mojej przeciwniczce i życzyć jej powodzenia w tym turnieju oraz na początku jej profesjonalnej kariery” – podsumowała.