Trzy Polki na starcie turnieju w Doha. Wygrane kwalifikacje Fręch

Trzy Polki na starcie turnieju w Doha. Wygrane kwalifikacje Fręch

Magdalena Fręch
Magdalena Fręch Źródło:Shutterstock / Victor Velter
Magdalena Fręch pokonała Kamilę Rachimową w kwalifikacjach turnieju w Doha. Łodzianka dołączy do Igi Świątek i Magdy Linette, które wcześniej znalazły się w zmaganiach.

Magdalena Fręch notuje solidny początek sezonu 2024. Za sprawą bardzo dobrej dyspozycji podczas tegorocznego Australian Open, zanotowała solidny awans w rankingu WTA. Dojście do 1/8 finału połączone z wczesną porażką Magdy Linette sprawiło, że pochodząca z Łodzi zawodniczka stała się drugą rakietą Polski.

Magdalena Fręch melduje się w turnieju WTA 1000 Doha

Pomimo awansu na 52. pozycję Magdalena Fręch musiała wziąć udział w kwalifikacjach do turnieju WTA 1000 Doha, aby móc powalczyć w turnieju głównym. Jej rywalką była Rosjanka Kamila Rachimowa. Mecz rozpoczął się od wielu przełamań. Początkowo dokonała tego Polka, lecz po chwili tym samym odpłaciła się rywalka. Fręch znowu wygrała przy serwisie przeciwniczki, a także dołożyła trzy kolejne gemy z rzędu. Dysponowała już sporą przewagą, której 86. Tenisistka świata nie mogła zniwelować. Stać ją było tylko na jednego gema, więc finalnie Fręch wygrała pierwszego seta 6:2.

W drugiej partii kibice oglądali mniej przełamań, ale cały czas przewaga Fręch nie pozostawała niezauważalna. Na pierwsze przełamanie przyszło widzom czekać do piątego gema. Polka szybko wygrała gema przy serwisie rywalki, a kilka minut później dokonała tej sztuki podobnie. Przy wyniku 5:2 posiadała własne podanie, podczas którego straciła tylko jeden punkt. Pewnie pokonała po raz drugi przeciwniczkę 6:2 i zdobyła kwalifikację do turnieju głównego.

Fręch zagra w jednym turnieju z Igą Świątek i Magdą Linette

W drabince głównej turnieju WTA 1000 Doha zobaczymy trzy Polki. Iga Świątek jako liderka rankingu rozpocznie rywalizację od drugiej rundy. Nie wiadomo jeszcze na kogo w pierwszej fazie trafią Magdalena Fręch i Magda Linette. Możliwy jest scenariusz polsko-polskiego pojedynku. Turniej w Doha potrwa w dniach 11-17 lutego.