Walkower w meczu Igi Świątek. Zaskakujący obrót sprawy

Walkower w meczu Igi Świątek. Zaskakujący obrót sprawy

Iga Świątek Źródło:PAP/EPA / Noushad Thekkayil
Iga Świątek miała zawalczyć w piątek 16 lutego o finał turnieju WTA Doha. Jednak półtorej godziny przed planowanym meczem pojawiła się informacja o wycofaniu się z gry Karoliny Pliskovej.

Iga Świątek bardzo czuje się na turnieju WTA Doha, co potwierdzają jej ostatnie wyniki. Pierwsza rakieta świata wygrała dwie poprzednie edycje tych zmagań – w 2023 r. z Jessicą Pegulą (6:3, 6:0) i z Anett Kontaveit (6:2, 6:0) w 2022 roku. W tej edycji jest podobnie, bo dotychczas wyeliminowała Sorianę Cristeę 6:1, 6:1, czy Jekaterinę Aleksandrową 6:1, 6:4.

WTA Doha. Walkower w meczu Igi Świątek

W ćwierćfinale rywalką Igi Świątek była Victoria Azarenka, czyli była liderka światowego rankingu i triumfatorka turnieju w Dausze w latach 2012 i 2013. Pierwszej rakiecie świata wystarczyła 1 godzina i 14 minut dotrzeć do półfinału. W tej fazie turnieju jej rywalką miała być Karolina Pliskova, która w ostatnim czasie notuje bardzo udaną passę dziewięciu zwycięstw w ciągu ostatnich 10 dni, a w ćwierćfinale rozprawiła się z Naomi Osaką, która wraca do Touru po przerwie.

Faworytką tego starcia była Iga Świątek, ale Czeszka mogła namieszać w tym starciu. Niestety dla wielu kibiców kobiecego tenisa tym razem im nie przyjdzie zobaczyć tej potyczki. Rywalka Polki wycofała się z tego turnieju z powodu kontuzji. Organizatorzy turnieju informują, że Karolina Pliskova odniosła uraz dolnej części pleców. Ból był tak dotkliwy, że wyeliminował Czeszkę z gry o finał turnieju WTA 1000 Doha.

Z kim Iga Świątek powalczy o finał WTA 1000 Doha?

W związku z tym Iga Świątek ma wolne i może w spokoju czekać na kolejną rywalkę. Jej przeciwniczką w spotkaniu o tytuł turnieju WTA 1000 Doha będzie zwyciężczyni meczu Jelena Rybakina – Anastasija Pawluczenkowa. Finał zaplanowano na sobotę 17 lutego. Tenisistki wyjdą na kort nie wcześniej niż o godz. 16:00 polskiego czasu. Transmisję na żywo z tego starcia będzie można oglądać na antenie Canal+ i w serwisie streamingowym Canal+ Online.